En İyi SEO Kitapları Listesi 2024

Seo, arama motoru optimizasyonu alanında kendini geliştirmek isteyenlerin öğrenip uygulayabileceği kaliteli seo kitapları gerçekten kısıtlı bu hazırladığımız listede uygulayarak öğrenebileceğiniz kaliteli seo kitapları listeledik. Listemiz de yer alan seo kitabı ve dijital pazarlama kitapları pek çok farklı kitle tarafından beğenilmektedir. Aşağı da yer alan kitaplar “alın” demek değildir 🙂 piyasada yer alan iyi seo kitaplarının listesidir.

SEO Kitapları Ne İşe Yarar?

Seo kitapları okumak faydalıdır fakat bu kitaplardan öğrendiklerinizi uygulamadığınız sürece okuduklarınız 1-2 günden fazla aklınızda kalıcı olmayacaktır. Seo kitapları faydalı olabilmesi için okuduklarınıız kendi web sitelerinizde veya başka sitelerde, bloglarda uygulayabilirsiniz. Seo kitapları içerisinde yer alan püf noktalar sizi seo alanında temel bilgi sahibi olmanızda yardımcı olur.

Ayhan Karaman – SEO Kitabı

Seo kitabı adında piyasaya çıkartılan kitap Ayhan Karaman tarafından hazırlanmıştır. Ayhan Karaman arama motoru optimizasyonu alanında çok tanınması ve tecrübeli olması bu kitaba olan güveni arttırıyor. Ayhan karaman seo kitabı içerisinde site içi seo, site dış seo nasıl yapılır, seo nasıl yapılır, seo ile ilgili önemli dökümanları sunmaktadır. Ayhan karaman seo kitabını satın aldığınızda kitap içerisinde kupon kodları, çevrimiçi dökümanlar ile videolara erişim hakkına sahip olabilmektedirler.

seo-kitaplari-1

Enver Çakır – Stratejik SEO Kitabı

Stratejik seo kitabı, bu seo kitabı içerisinde seo hakkında ufkunuzu genişletecek tüm bilgiler yer almaktadır. Seo hakkında stratejik çalışmalar konusunda size yardımcı olabilmektedir. Kitap içerisinde seo, sem, sosyal medya,wordpress seo, google araçları, seo analiz araçları gibi pek çok konuya değinilmektedir. Stratejik seo kitabı sayesinde yeni seo çalışmaları uygulayabilirsiniz.

seo-kitaplari-2

Müslüm Aslantürk – SEO Rehberi

Müslüm Aslantürk tarafından yazılan seo rehberi kitabı içerisinde seoya farklı bir pencereden bakmak asıl amaçtır. Seo alanında çalışmalar yaparken google ve kullanıcı odaklı çalışmalar yapmak üzerine kurgulanan bir kitaptır.

seo-kitaplari-10

Atalay Sıdar – SEO101 Kitabı

Atalay sıdar tarafından hazırlanan seo kitabının en önemli özelliği bu sektör içerisinde kitap yayınlayan ilk kişidir ve bu alanda öncülük etmiş denilebilir. Seo kitabının özelliği okuyucusuna adım adım seo yapmayı öğretmektedir. Adım adım seo yaparak öğrenebilme imkanı sunmaktadır.

Kaan Gülten – Sorularla SEO Kitabı ve Uzmanında SEO Kitabı

Seo sektöründe ve sosyal medyada aktif olmasıyla tanınan kaan gülten gerçek bir girişimci ve seo uzmanı olarak anılmaktadır. Kaan gülten tarafından hazırlanan iki kitap içerisinde seo hakkında değerli bilgiler yer almaktadır. Sorularla seo kitabı içerisinde kullanıcıların seo ile ilgili sordukları sorular üzerine cevaplar verilmiştir. sorularla seo kitabının içerisinde yer alan sorular gerçek ve web sitelerin pek çok kez karşılaştığı çözmekte zorlandığı sorulardır bunların cevapları bu kitap içerisinde cevaplanmaktadır. Kaan gültenin diğer bir seo kitabı olan uzmanından seo kitabı baştan sona bir seo hakkında pek çok şeyi açıklamaktadır. E-ticaret siteleri, sosyal medya hesapları, seo araçları hakkında pek çok içerik kitap içerisinde yer almaktadır.

seo-kitaplari-3

Nauman Zia Butt – Beyaz Şapkalı SEO Kitabı

Seo kitapları arasında yer alan beyaz şapka seo kitabında seo kurallarına uygun etik çalışmalar yer almaktadır. Arama motoru optimizasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken seo kurallarına uygun rehberlik edebilecek bir kitaptır.  Beyaz şapkalı seo kitabı, seo öğrenmek isteyen, seo uzmanları, bilişim sektörüne merakı olanlar tarafından tercih edilmektedir.

seo-kitaplari-4

İlginizi Çekebilir: Anahtar Kelime Bulucu

SEO Kitaplarıyla ile ilgili daha fazla tavsiye istiyorsanız aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

İngilizce Dijital Pazarlama ve SEO Kitapları

Türkiyede satışı bulunan ingilizce seo kitapları bulunmamaktadır. İngilizce seo kitabı arıyorsanız amazon gibi uluslarası kitap satışında isim yapmış satış platformlarını deneybilirsiniz. İngilizce seo kitabı okumak siiz farklı bakış açılarından google uygun seo yapmanızı sağlayabilir.

Not: Yukarıda bahsettiğim seo kitapları seo ve dijital pazarlama sektöründe popüler kitaplar arasında yer almaktadır bu yazıyı yazmakta ki amacım reklam yapmak değil en çok bilinen kitapları listelemektir. Kitap hakkında eksik veya değiştirilmesini istediğiniz bilgi olursa mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz geri bildirimlere açığız.

SEO Kitapları Yazısı İçin Kullandığımız Kaynaklar

İlginizi Çekebilir Seo Metrikleri Nelerdir?

seodefteri
Author