SEO uzmanları tarafından kullanılan ve en çok bilinen seomonitor aracı nedir diye merak ediyorsanız hazırladığımız seo monitor hakkında ki yazımız seo aracını kullanırken size rehberlik edecektir. Bir çok SEO uzmanı seo monitor aracını kullanarak web siteleri geliştirmektedir bu aracın en önemli özelliği anahtar kelime ve rakip analizidir. seo monitor aracını daha detaylı bir şekilde kullanabilmek için aşağıda ki yazımız size yardımcı olabilir.

Seomonitor Nedir?

Seomonitor, anahtar kelime, rakip analizi ve trafik analizi yapmaktadır. Google analytics ve google search console aracına bağlanarak siteyle ilgili detaylı analizler sunan en çok bilinen seo aracıdır.

Seomonitor, seo uzmanları tarafından sitelerin arama sonuçlarında ön sıralarda yer alabilmesi için uygun anahtar kelimeler ve rakipleri analiz ederek doğru bir seo stratejisi uygulayabilmek için tavsiyeler vermekte doğru bir seo stratejisi uygulama imkanı sunmaktadır.

Seomonitor Özellikleri Nelerdir?

Seomonitor nedir? sorusunu cevapladıysak seo monitor aracının özellikleri ve bu aracın neden en çok kullanılan araç olduğunu açıklayabiliriz. Seo monitor aracı rakip siteleri analiz ederken rakip sitelerin sizin sitenizle aranızda ki farkları kıyaslayarak fark yaratabileceğiniz önemli bilgileri elde edebilmenizi sağlamaktadır. Anahtar kelime analizinde size sınırsız imkan sunması ve google araçları ile entegre olarak çalışabilmesi siteniz ve rakip siteler hakkında sunduğu bilgilerin daha tatmin edici olduğu düşünülmektedir.

  • Anahtar Kelime Analizi
  • Rakip Analizi
  • Google Öne Çıkanlar
  • Serp Sonuçları Hakkında Detaylı Bilgiler
  • Email ile Raporlama
  • Google Analytics ve Google Search Console Entegre.

Seomonitor Faydaları Nelerdir?

Seomonitor günümüzde en çok kullanılan seo analiz aracıdır. Bu araç gibi pek çok seo aracı bulunduğunu biliyoruz peki neden bu aracı kullanmalıyız? bu seo aracı gibi diğer seo araçları farklı bilgiler sunmaktadır ve premium bir araç olduğu için yapabileceği site içi analizler farklı bilgiler verebilir bu vereceği bilgiler kritik olabileceğinden bu araçları kullanmak rakiplerinizi ve site içerisinde ki yaptığınız çalışmaları analiz etmeniz çok önemlidir.

Seomonitor Nasıl Kullanılır?

Seomonitor aracı pek çok farklı şekilde kullanılmaktadır. Seo monitor aracı nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız aşağıda hazırladığımız seo monitor aracının özelliklerini nasıl kullanabileceğiniz hakkında detaylı bilgiler içermektedir. Rakip siteleri arama sonuçlarında geçebilmek ve sitenizi geliştirebilmek için yararlı bir seo aracıdır.

Organik Trafik Analizi

Seo monitor aracına giriş yapıpı üye olduktan sonra araç içerisinde organik trafik kısmına giriş yapın sitenizin adresini buraya ekleyerek markalı yada markasız analiz yapabilme seçeneklerini işaretledikten sonra organik trafiği analiz edebilirsiniz. Organik trafik analizin de görünürlük puanı kısmına tıklayarak sitenizin arama sonuçlarında hangi anahtar kelimelerden göründüğünü gözlemleyebilirsiniz.

seomonitor-nedir-nasil-kullanilir-1

Organik Anahtar Kelime Analizi

Bir seo aracının olmazsa olmazı her zaman anahtar kelime aracıdır. Anahtar kelime aracı olarak kullanılabilme imkanı sunan seo monitor aracı bir çok farklı şekilde anahtar kelime analiz imkanı sunmaktadır. Markalı ve markasız anahtar kelimeleri size sunmaktadır. Bu anahtar kelimeleri excel dosyası olarak indirebilir bu anahtar kelimelerin sahip oldukları potansiyelleri inceleyebilirsiniz.

Aranma Hacimleri

Seomonotir aracı anahtar kelime ve organik trafik hakkında pek çok bilgiyi elde edebilme imkanı sunduğunu söylemiştik. En önemli ve SEO uzmanları tarafından çok fazla tercih edilmesini sağlayan özellik ise aranma hacimleri hakkında verdiği bilgilerdir. Anahtar kelimelerin aranma hacimleri hakkında elde edilen bilgiler bu anahtar kelimelerde ki rekabeti ön görebilme ve bu anahtar kelimeler üzerinden içerik kurgulayabilme imkanı sunmaktadır.

 

Kaynak

SEO Monitor Aracı Search Journel

 

 

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.