En İyi Gif Siteleri ve Meme Siteleri Listesi 2022

Gif, Graphics Interchange Format kelimelerinin baş harflerinden bir araya gelmiştir. 1987 yılında ortaya çıkmış bir dosya formatına sahiptir. İnternetin her alanında kullanılan gifler, gif siteleri ve gif yapma siteleri ortaya çıkış nedenini oluşturmuştur.

en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri
en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri

Twitter, tumblr, facebook, instagram gibi pek çok sosyal medya kanalında kullanılan gifler kullanıcıların birbirlerine bir şeyler anlatmasını kolaylaştırıyor. Giflerin çok yoğun olarak kullanılması gif sitelerini ortaya çıkartıyor gif yapma siteleri ve yabancı gif siteleri kullanıcıların kendi zevklerine ve aradıklarına uygun gifleri barındıran platformlardır.

Farklı platformlarda yoğun bir şekilde kullanılan gifler şimdi olduğu kadar popüler değildi. Gif formatlı dosyalar çıktığında onları olumsuz etkileyecek flash dosyaları da piyasaya girmiştir bu dosyaların en önemli özelliği daha hızlı basit ve daha az yer kaplayan bir yapıya sahiptirler. Gif siteleri popülerliğini kaybettiği süre zarfında sosyal medyada giflere karşı yoğun bir ilgi olmaya başladı özellikle twitter sitesi bunda öncü oldu 2010-2015 yılları arasında gif kullanımına indirmeye ve paylaşmaya mobil ve web sitelerde izin verdi bundan sonra 140 karakterle anlatılacak tweetler bir gif ile anlatılmaya başlandı.

Tenor Gif Sitesi

Gif siteleri arasında ilk sırayı tenor adlı gif sitesine yer verdik. Hareketli gif siteleri arama yapan pek çok kişi tenor gif sitesi ile karşılaşmaktadır. Tenor gif sitesi zaten pek çok sosyal medya platformuna gif desteği sağlamaktadır. Tenor, piyasaya ilk giriş yaptığında riffsy adına sahiptir.

en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri

Tenor, gif siteleri arasında en büyük paya sahip olan site en büyük rakibi gıphy sitesidir. Tenor, gif klavyesi olarak kullanılacak terimi internet literatürüne sokmayı başarmıştır.

Tumblr TV Gif Sitesi

Sosyal medya platformları ortaya ilk çıktığında lacivert arayüzüyle herkesin ilgisini çeken platform tumblrdi. Tumblr ilk çıktığında daha fazla popüler olup bozulmaması için kullanıcıları “tumblr faturam çok geldi” yalanı ile yeni gelecek ziyaretçileri korkutmuştu.

en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri
en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri

Fakat günümüz 2021 yılına gelindiğinde tumblr dünyanın en büyük sosyal medya platformları ve gif siteleri arasında yer alıyor. Tumblr içerisinde kaliteli içerikler, hareketli gifler barındıran zengin bir içerik platformu. Tumblr tv adresine girdiğinizde karşınıza ruh halinize uygun pek çok karışık gif çıkmaktadır bu gifleri paylaşabilir yada indirebilirsiniz.

http://www.tumblr.com/tv adresini aratarak istediğiniz giflere ulaşabilirsiniz.

Imgur Gif Sitesi

Arkadaşlarınızla eğlenerek sohbet ediyorsunuz fakat elinizdde ruh halinizi anlatacak kalitede gifler yok ve internette gif siteleri diye aratma yaptığınızda karşınıza çıkan gifleri beğenmiyorsanız bu siteye göz atmanızı öneriyorum. Imgur gif sitesi kendi içerisinde kaliteli ve eğlenceli gifleri barındırmasının yanında bu siteye herkes resim, gif yükleyebiliyor.

GIPHY Gif Sitesi

Gif siteleri ve gif yapma siteleri olarak hazırladığımız bu listede ilk başa koymayı düşündüğümüz bir siteydi fakat bu site herkes tarafından bilndiği için daha nadir siteleri en başa koymaya özen gösterdik. Gıphy, gif sitesi sektörün lider gif sitesidir en çok gif ve ziyaretçiyi bünyesinde barındırmaktadır.

en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri
en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri

Gıphy, alex chung ve jace cooke tarafından 2013 yılında kurulmuştur. Bu gif sitesinin asıl amacı dünyanın en büyük gif googleı olmaktır. Site içerisinde ki toplam gif sayısı 1 milyardan fazla olduğu söylenmektedir. Günlük ziyaretçi sayısı ise diğer rakipleri ile mukayese edilemez boyutta yaklaşık 100 milyonlarca ziyaretçisi bulunmaktadır. Bu gif sitesi sahip olduğu uygulama platformu ile pek çok site mobil uygulamada entegre olarak çalışmaktadır.

Gfycat Kedi Gifleri Sitesi

Mesajlaşırken gönderdiğiniz giflerin yüklenme süresinden şikayet ediyor ve daha hızlı gifler ile iletişim sağlamak istiyorsanız bu gif sitesini kullanabilirsiniz. Gfycat sitesi içerisinde milyonlarca kedi gifleri barındırır bu site html ve gif ile adeta bir geçit görevi görmektedir. Sahip olduğu hızlı gif altyapısı mesajlaşmada sorunları ortadan kaldırıyor.

Gifbin Nostaljik Gif Sitesi

Nerede o eski gifler diyor ve nostaljik giflere ihtiyaç duyuyorsanız elimizde size göre bir gif sitesi var. Gifbin sitesi içerisinde pek çok nostaljik gifleri barındırıyor bu gifler internetin en eski zamanında kullanılan hareketli msn messenger gifleri bu gifler sayesinde geçmişe duyduğunuz özlemi giderebilirsiniz.

en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri
en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri

Gifbin, gif sitesi özel bir tasarıma sahip değil fakat içerisinde barındırdığı gifler gibi kendiside nostaljik bir site tasarımına ve gelişmiş arama fonksiyonuna sahiptir.

Imgflip Komik ve Eğlenceli Gif Sitesi

Arkadaşlarınızla mesajlaşırken daha eğlenceli gifler arıyorsanız imgflip gif sitesi tam size göre. Bu site içerisinde mesajlaşırken arkadaşlarınızla daha çok eğlenebileceğiniz ruh halinize uygun gifleri bulabilirsiniz.

en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri
en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri

Bu site memleri bir araya getiren büyük bir sitedir. Bu siteden aldığınız giflerde dikkat etmeniz gereken şey giflerin köşesinde sitenin adı yer almaktadır.

Meme Generator

https://memegenerator.net

Meme diye arama yaptığınızda bu site daha çok karşınıza çıkmaktadır bu meme sitesinin en önemli özelliği pek çok meme buradan çıkmakta burada yapılmaktadır. Bu meme gifleri indirebilir sizde meme gifleri oluşturabilirsiniz.

en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri-1
en-iyi-gif-siteleri-ve-meme-siteleri-1

Onsizzle

Giflerin pek çoğu birbirine benzeyebilir ve siz farklı giflerle eğlenmek mesajlaşmak istiyorsanız bu gif sitesi sizin işinize yarayabilir. Onsizzle gis sitesi kendi içerisinde birden farklı kategoride gif sitesini barındırmaktadır. Bu sitenin tam olarak çalıştığı söylenemez fakat site içerisinde kendinize uygun gifler bulabilirsiniz. https://onsizzle.com/

İlginizi Çekebilir: İnstagram Kodları

Bonus: GİF NASIL YAPILIR?

Kendi giflerinizi oluşturmak istiyor olabilirsiniz sonuçta herkesin zevkleri farklı bir dünyada yaşıyoruz. İnternette gif yapma sitesi diye arama yaptığımızda karşımıza bir çok bilgi çıkıyor fakat hepsi uzun uzun kelimelerle sıralanmış hiç bir şey anlam ifade etmeyen sözcüklerden ibaret aşağıya eklediğimiz videoyu izleyerek kendi giflerinizi oluşturabilirsiniz.

Gif Yapma Siteleri – Meme Yapma Siteleri

Yukarıda yer alan gif siteleri ve meme siteleri listesinde yer veremediğimiz siteler olabilir fakat aşağıya bırakacağımız listede gif yapma siteleri yer alıyor. Aşağıda yer alan siteleri kullanarak eğlenceli gifler yapabilir arkadaşlarınızla paylaşabilir ya da hazırladığınız içeriklerinize ekleyebilirsiniz.

1- Giphy
2- Make A Gif
3- Ezgif
4- İmgflip
5- Gifpal
6- Kizoa
7- Picasion
8- Gif Maker.me
9-Kapwing
10- Gifmaker.org

Kaynaklar

En iyi Gif Siteleri ve Meme Siteleri  adlı yazımızda kullandığımız kaynaklar aşağıda yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Twitter Kodları

Web Site