İnstagram Hesap Silme 2023

İnstagram, dünyanın pek çok ülkesinde oldukça sık kullanılan bir sosyal medya platformudur. Verilere göre günde milyonlarca fotoğraf ve hikaye paylaşılmakta aynı zamanda yeni hesaplar açılmaktadır. Yeni hesapların açılmasının yanı sıra milyonlarca hesap instagram hesap işlemi ile geçici olarak silinmekte ya da kalıcı olarak İnstagram’ın tozlu sayfalarına gömülmektedir.

İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar çoğunlukla hesaplarından sıkıldığı, ya da çok vakit geçirdiklerini düşündükleri zaman İnstagram hesap silme arayışına girerler. İnstagram üzerinde iki farklı şekilde hesap kapatma yöntemi vardır. Birisi kalıcı olarak kapatma, diğeri ise geçici olarak kapatma yani aslında bir nevi instagram hesabı dondurma işlemidir. Hesabını kapatan bir kişi tamami ile instagram hesap silme işlemi yaparsa bunun geri dönüşü olmamaktadır. Hesap kalıcı olarak silinir ve bir daha geri açmak mümkün olmayabilir. Eğer instagram hesap dondurma işlemi yaparsanız, hesabınız aramalardan, görüntülemelerden ve hesap olma özelliğinden kaldırılır. İstediğiniz zaman aynı şekilde hesabınızı geri açmanız mümkün olabilir.

İnstagram Hesap Silme Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

İnstagram üzerinden kalıcı olaral hesap silme işlemleri genellikle hesabın tamamen kapatılmak istenmesi üzerine gerçekleşir. İnstagram hesabı kalıcı olarak silme işleminden sonra 1 ay içerisinde hesabınıza giriş denemesi yapmazsanız kalıcı olarak kapanır.

İnstagram kalıcı hesap silme işlemi şu aşamalarda gerçekleşir;

  • Öncelikle İnstagram hesap silme linki Hesap Silme Linki üzerinden İnstagram adresinize kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın. Eğer girişiniz var ise direkt olarak hesap kapatma nedenini soran bir buton çıkacaktır.
  • Hesap kapatma nedeninizi belirtin. Bir neden belirtmek istemezseniz “Başka bir şey” seçeneğini belirtin.
  • Seçiminizi yaptıktan sizden hesap şifrenizi girmeniz istenecek. Şifrenizi de girdikten sonra İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

İnstagram Geçici Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabını kalıcı olarak kapatmak istemiyorsanı geçici olarak dondurabilir ve daha sonra süre kısıtlaması olmaksızın istediğiniz zaman açabilirsiniz.

İnstagram hesap dondurma işlemi için aşağıdaki aşamaları takip edebilirsiniz;

  • İlk olarak İnstagram hesap dondurma linki Hesap Dondurma Linki üzerinden hesabınıza kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın. Eğer girişiniz var ise direkt olarak İnstagram geçici olarak hesap kapatma sayfası karşınıza çıkacaktır.
  • Kalıcı kapatmada olduğu gibi bu aşamada da hesabınızı kapatma nedenizi belirtmeniz gerekir. Belirtmek istemiyorsanız, “Başka bir şey” ya da “Diğer” seçeneğini seçebilirsiniz.
  • Daha sonra sayfa içerisinde belirtilen kutucuğa şifrenizi girerek İnstagram hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

İnstagram hesabınızı, kalıcı olarak da geçici olarak da kapatsanız sizi takip eden kişiler etkinliklerinizi göremeyecek ve diğer kişilerce yapılan aramalarda gözükmeyeceksiniz.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

Elvin Naz Tunç
Author

Elvin Naz Tunç, sitemizin SEO Uyumlu İçerik Yazarıdır. Editörlük, İçerik Yazarlığı ve SEO uzmanlık alanlarıdır. 2017'den beri İnternet İçerik Yazarlığı, Blog ve Haber yazarlığı yapmaktadır. Medyacılık ve SEO'nun yanı sıra Psikolog olarak meslek hayatına devam etmektedir.