Spotify Takipçi Çıkarma ve Spotify Kullanıcı Engelleme

Popüler müzik dinleme platformu olan spotify kullanıcıların uzun zamandır istediği spotify takipçi çıkarma özelliğini kullanıma sundu fakat spotify platformunda spotify takipçi silme işlemi yapmak için spotify kullanıcı engelleme işlemi yapmanız gerekmektedir. Spotify tarafından yeni kullanıma sunulan spotify kullanıcı engelleme özelliği doğru kullanmak ve istemediğiniz spotify kullanıcılarından kurtulabilmek için size yardımcı olabilecek spotify takipçi çıkarma yazısı hazırladık aşağıda yer alan adımları uygulayarak spotify platformu içerisinde sizi rahatsız eden kullanıcılardan spotify kullanıcı engelleme işlemi yaparak kurtulabilirsiniz.

5 Adımda Spotify Takipçi Çıkarma Nasıl Yapılır?

Spotify kullanıcıları için yeni bir özellik olarak sunulan spotify takipçi çıkarma ve spotify takipçi engelleme özelliği kullanabilmek için bilgisayarlardan yararlanmak zorundasınız eğer daha önce mobil cihazlardan yararlanarak spotify takipçi çıkarma işlemi yaptıysanız muhtemelen başarısız olmuş olabilirsiniz şimdi yapmanız gereken spotify uygulamasını bilgisayarınıza indirmek ve aşağıda yer alan görsellerle birlikte 5 adımda spotify takipçi silme adımlarını takip etmektir.

 1. Spotifya giriş yapın ve sağ üst köşede yer alan profil adınıza tıklayarak profilinizi seçin.
 2. Karşınıza açılan sayfanın orta bölümündeki takipçi rakamlarının üzerine tıklayın.
 3. Takipçi listesi içerisinden engellemek istediğiniz profili seçerek tıklayın.
 4. Karşınıza açılan profilde üç noktaya tıklayın ve engelle seçeneğini işaretleyin.
 5. Spotify takipçi çıkarma işlemi işte bu kadar kolay!
spotify-takipci-cikarma-1
1. Adım Spotify Takipçi Çıkarma 
spotify-takipci-cikarma-2
2. Adım Spotify Takipçi Çıkarma
spotify-takipci-cikarma-3
3. Adım Spotify Takipçi Çıkarma

Spotify Takipçi Engelleme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Spotifyda takipçi silme işlemi bulunmamaktadır.
 • Spotifyda takipçi silmek yerine takipçiler engellenerek çıkartılmaktadır.
 • Spotifyda engellediğiniz takipçileri engelini kaldırabilirsiniz.

Spotify Engelleme Nasıl Yapılır?

Spotify kullanıcı engelleme işlemi yapabilmek için yukarıdaki adımları kullanabilirsiniz fakat spotify engelleme nasıl yapılır müzik dinlerken oluşturduğunuz listeleri veya anlık olarak dinlediğiniz müzikleri herhangi birinin görmemesini isteyebilir veya tanımadığınız insanları engellemek isteyebilirsiniz bunun için spotify kullanıcı engelleme işlemi yapmanız gerekmektedir aşağıda yer alan adımları izleyerek spotify engelleme yapabilirsiniz.

 1. Engelleyeceğiniz kullanıcıyı seçin. Kullanıcıyı bulmak için çalma listelerini veya kullanıcı adını aratarak bulabilirsiniz.
 2. Engellemek istediğiniz hesabı bulduğunuza göre hesabın yanındaki üç noktaya tıklayın ve karşınıza çıkacak olan “engelle” seçeneğine tıklayın.
 3. Engelle seçeneği bazen karşınıza çıkmayabilir eğer engelle seçeneği karşınıza çıkmıyorsa profiliniz engelleme yetkisi yetersizdir çünkü spotifyda sanatçılar hariç herkes engellenebilir.
 4. Sanatçıları değil eğer kullanıcıları engellemek istiyorsanız “engelle” seçenğine tıklayın.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

 1. İnstagram Keşfet Etiketleri
 2. Roblox Şarkı Kodları
 3. Netflix İzleme Geçmişi Silme 

Spotify Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Spotify platformunda engelleme özelliği daha yeni geldiği için kullanımı ile ilgili pek çok şey kafa karıştırmakta fakat spotify engel kaldırma ve spotify takipçi çıkarma oldukça basittir. Hazırladığımız bu yazının başlığı altında spotifyda engellediğiniz hesapların engelini kaldırabilmek için izleyeceğiniz adımları hazırladık bu adımları takip ederek spotify engel kaldırma yapabilirsiniz.

 • Engellediğiniz hesabın profiline gidin.
 • Profilde yer alan üç noktaya tıklayın.
 • Karşınıza çıkan engellemeyi kaldır özelliğine tıklayın ve kaldırın.

Kaynak

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.