5 Adımda Netflix İzleme Geçmişi Silme 2023

Dünyanın en popüler film ve dizi içerik platformu olan netflix platformunda kullanıcılar içerikleri bulabilmek için arama yapmaktadırlar bu arama sonucunda izleme geçmişi kullanıcıların yaptıkları aramalar hakkında bilgi vermektedir peki netflix arama geçmişi silme nasıl yapılır? hazırladığımız bu yazımızda netflix izleme geçmişi silme hakkında en kolay ve en basit yöntemi uygulayarak netflix izleme geçmişi televizyon ve netflix arama geçmişi silme hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

Netflix İzleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

Netflix arama geçmişi kullanıcılar veya ebeveynlerin çocuklarının ne izlediği hakkında bilgi edinebilmesi için oldukça önemlidir. Netflix platformunda her yaşa ve kategoriye uygun içerik bulunduğundan çocuklarınızın izlediği içerikleri kontrol etmek veya hesabınızı bir başkasının kullanıp kullanmadığını kontrol etmek içinde netflix izleme geçmişi kontrol edebilirsiniz bu kontrolller sonucunda netflix izleme geçmişinizde sorun yoksa aşağıda yer alan adımları uygulayarak netflix izleme geçmişi silme veya netflix arama geçmişi silme yapabilirsiniz.

 1. Netflix İzleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?
 2. Netflix Uygulamasına Giriş Yapın ve Profil Seçin
 3. Hesap Bölümüne Tıklayın. Profil ve ebeveynler ile ilgili olan profili seçin.
 4. Netflix izleme etkinliği bölümüne tıklayın.
 5. Kaldıracağınız içeriklerin köşesinde yer alan yuvarlağa tıklayın ve silin.

Netflix Arama Geçmişi Silme Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Netflix kullanıcıları netflix izleme geçmişi silme yapmadan önce dikkat etmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır bu hususları okuduktan sonra netflix arama geçmişi silme veya netflix geçmiş silme yapabilirsiniz.

 • Netflix arama geçmişi silme etkinliği geri alınamaz.
 • Netflix arama geçmişi silme etkinliği yönetici profil tarafından yapılabilir.
 • Netflix izleme geçmişi silme işlemi tüm geçmiş veya manuel olarak seçilerek yapılabilir.
 • Netflix arama geçmişi silme işlemi için bir netflix hesabınız olması gerekmektedir.
 • Netflix izleme geçmişi silme işlemi çocuk profiller tarafından yapılamaz.
 • Netflix izleme geçmiş silme işlemi sırasında yer veya zaman ile ilgili bilgiler edinemezsiniz.
 • Netflix izleme geçmiş silme işleminiz 24 saat sürebilir.
 • Netflix izleme geçmişi silme işlemi ile netflix geçmişi silme televizyon ile aynıdır.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

Netflix İzleme Geçmişi Gizleme Nasıl Yapılır?

Netflix kullanıcı netflix arama geçmişi silme işlemi uğraşmak yerine netfliz izleme geçmişi gizleme yönetimi uygulayabilmektedirler. Netfliz izleme geçmişi veya netflix arama geçmişi gizleme ile netflix platformu içerisinde izlediğiniz içeriklerin gizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Netflix izleme geçmişi gizleme yaptıktan sonra izlediğiniz içerikler 24 saat içerisinde gizlenebilir bu işlem sonucunda farklı uygulamalardan da izlediğiniz içerikler gizlenebilir.

 • Netflix Hesabınız Giriş Yapın
 • Menüde yer alan sağ üst köşedeki hesap seçeneğine tıklayın.
 • Etkinliği görüntüleme seçeneğini işaretleyerek tüm geçmişi görüntüleyebilirsiniz.
 • Her satırda içeriği gizlemeniz için işaretlere tıklayarak gizleyebilirsiniz.
netflix-izleme-gecmisi-silme-1
Netflix İzleme Geçmişi Silme

Netflix İzlemeye Devam Et Silme Nasıl Yapılır?

Netflix platformunda izlediğiniz içerikleri her zaman netflix izleme geçmişi silme veya netfliz izleme geçmişi gizleme işlemi yapmanıza gerek yok. Netflix paltformunda bir çok içerik izlerken izlediğiniz içerikler yarım kalabiliyor bu içeriklere geri dönüp yeniden izleyebilmek için anasayfada izlemeye devam et bölümünde kullanıcılara sunulmaktadır bazı kullanıcılar bir çok içeriği yarım bıraktığından netflix izlemeye devam et silme işlemi yapmak isteyebilir aşağıda yer alan adımları uygulayarak netflix izlemeye devam et silme işlemi yapabilirsiniz

Aşağıda yer alan adımları uyguladıktan sonra farklı cihazlardan da izlediğiniz yarım kalan izlemeye devam et içerikleri 24 saat içerisinde muhtemelen kaldırılabilir.

 1. İzlemeye devam et bölümüne gidin
 2. İçeriklerin üzerinde yer alan beğenmeme seçeneğinin yanındaki çarpı işaretine tıklayarak kaldırın.
netflix-izleme-gecmisi-silme-1
Netflix İzleme Geçmişi Silme

Kaynak

Netflix İzleme Geçmişi Silme – Netflix Türkçe Makale

Netflix İzleme Geçmiş Silme – Netflix İngilizce Makale

 

 

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.