İnstagram Takipçi Sayısı Hatası Çözüm Rehberi

Sosyal medya platformları arasında en çok aktif kullanıcıya sahip olan instagram platformunda kullanıcılar daha fazla takipçi elde ederek bilinirliklerini arttırabilir ve popüler bir hesaba sahip olabilirler fakat bazı zamanlarda instagram takipçi sayısı hatası ile karşılaşabilirsiniz.

İnstagram takipçi hatası sahip olduğunuz takipçi sayısını yanlış gösterebilir böyle bir durumda hesabınızın takipçisi çok mu yoksa az mı olduğunu anlamak zor olabilir eğer sizde instagram takipçi sayımı yanlış gösteriyor ne yapmalıyım diyorsanız aşağıda yer alan instagram takipçi sayım yanlış çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

İnstagram Takipçi Sayısı Hatası Nedir?

İnstagram takipçi sayısı hatası, kullanıcının hesabının takipçi sayısının çok fazla veya çok az gözükmesi durumudur. İnstagram takipçi sayısı hatası durumu kullanıcı veya instagram kaynaklı bir sorun olmasından kaynaklı olabilir.

3 Adımda İnstagram Takipçi Sayısı Hatası Çözümü

İnstagram takipçi sayısı hatası düzeltmek için birden fazla yöntem bulunmaktadır. İnstagram takipçi hatası ile ilk kez karşılaşan kullanıcılar için instagram takipçi sayısı yanlış çözümü için zorlanabilir fakat aşağıda yer alan çözüm yöntemlerini deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

 1. İnstagram profilinize giriş yapın.
 2. Profilinizin sağ üst köşesinde bulunan çizgilere tıklayın.
 3. İnstagram takipçi sayısı hatasının olduğunu instagrama bildirin.

Not: İnstagram takipçi hatasını instagrama bildirdiğiniz sırada bu hatayı hangi cihaz üzerinde yaşadığınızdan mutlaka bahsedin.

İnstagram Takipçi Sayısı Hatası Çözümü
İnstagram Takipçi Sayısı Hatası Çözümü

İnstagram Takipçi Sayısı Hatası Neden Olur?

İnstagram takipçi hatası çoğunlukla kullanıcı veya instagram platformundan kaynaklanan bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. İnstagram takipçi sayısı hatası çözümü için öncelikle instagram takipçi sayısı yanlış olmasının nedenlerini anlamak gerekiyor bu yüzden aşağıda yer alan instagram takipçi sayısı hatası nedenlerini inceleyebilirsiniz.

İnstagram Takipçi Hatası Nedenleri
İnstagram Takipçi Hatası Nedenleri
 1. Karşılıklı takip yaparak takipçi kazanmak için çok fazla takip yaparsanız instagram hesabınız 1-2 saatliğine sınırlandırılabilir ve takipçi ve takip sayısında düşüş gözlemlenir.
 2. İnstagram sunucu sistemlerinde bir sorun olabilir bu sorundan dolayı sahip olduğunuz kullanıcılar daha az veya hiç gözükmeyebilir.
 3. İnstagram hesabınızdaki takipçiler eğer gerçek olmayan kullanıcılardan oluşuyorsa instagram bu hesapları silmiş ve kaldırmış olabileceğinden daha az gözükebilir.
 4. Eğer hesabınızı büyütmek için takipçi satın alma işleminde bulunduysanız bu hesaplar bot olabileceğinden veya gerçek olmadığından sizi takipten çıkabilir ve takipçi sayınızda büyük bir düşüş yaşayabilirsiniz.
 5. İnstagram hesabınız bir başkaları tarafından şikayet ediliyorsa hesabınız da bazı özelliklere sınırlandırmalar getirilebilir böyle bir durumda hesap güvenliğinizi kontrol edin.

İnstagram Takipçi Sayısı Hatası Ne Zaman Düzelir?

İnstagram takipçi sayısı hatası düzelmesi normalde 1-2 saat kadar sürer. Fakat instagram takipçi hatası eğer hesabınızla ilgili yaptığınız işlemlerin cezasından kaynaklanıyorsa çok uzun süreler olabilir böyle bir durumda hala instagram takipçi sayım yanlış gösteriyor diyorsanız yukarıda belirttiğimiz yöntemleri mutlaka deneyin ve daha sonra instagrama bildirin.

Farklı Profillerde Takipçi Uyumsuzluğu Hatası

İnstagram takipçi hatası olabilecek diğer hatalarından bir diğeri ise farklı profillerde yer alan takipçi uyumsuzluğudur. İnstagram takipçi hatası kadar çok ciddi bir sorun olmasa da bu sorunun da kolay ve basit yöntemleri bulunmaktadır. Aşağıda yer alan instagram takipçi hatası çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

 1. Cihazınızın bağlı olduğu ağı kontrol edin ve cihazınızı kapatıp aın.
 2. İnstagram hesabınızdan çıkıp yapıp tekrar giriş yapın.
 3. Eğer hala instagram takipçi hatası veya uyumsuzluğu yaşıyorsanız bu sorunu instagrama bildirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

 1. İnstagram Linkleri Açılmıyor
 2. İnstagram Sürekli Çıkış Yapıyor
 3. İnstagram Kaydedilenler Açılmıyor

İnstagram Takipçi Sayısı Durduruldu

İnstagram kullanıcıları instagram uygulamasını kullanırken pek çok farklı hata ile karşılaşabiliyor bu hatalar sürekli kendini geliştiren ve güncelleyen instagramdan kaynaklı olabilirken bazen de instagram kullanıcılarından kaynaklı olabilir bu hatalar arasında instagram takipçi sayısı hatası yer alırken diğer bir hata ise instagram takipçi sayısının durdurulmasıdır.

İnstagram takipçi sayısının durdurulması size takipçi gelmesine rağmen takipçi sayınızda herhangi bir artışın olmamasından kaynaklanır bu sorun takipçilerinizin ne kadar olduğunu takip etmenizi zorlaştırabilir aşağıda yer alan yöntemleri deneyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

 1. İnstagram uygulamasından çıkış yapın.
 2. Cihazınızı kapatıp yeniden açın.
 3. Bağlı olduğunuz ağda internet var mı kontrol edin.
 4. Uygulamanız güncel değilse güncelleyin.
 5. İnstagram hesabınıza giriş yaparak takipçi sayınızı kontrol edin.

Kaynak

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.