İnstagram Kaydedilenler Açılmıyor Sorunu

İnstagram uygulaması dünyanın en büyük fotoğraf ve video paylaşım platformları arasında ilk sırada yer alıyor özellikle story ve reels paylaşımları kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Kullanıcılar ana sayfa da dolanırken gördükleri gönderileri kaydetme butonu ile kaydedebilir fakat bazen kaydettiğini gönderileri yeniden görüntülemek istediğiniz de instagram kaydedilenler açılmıyor sorunu ile karşılaşabilirsiniz böyle bir durumda yapmanız gereken çözüm yöntemlerini sizler için hazırladık işte instagram kaydedilenler açılmıyor için yöntemleri hazırladık.

İnstagram Kaydedilenler Açılmıyor Sorunu
İnstagram Kaydedilenler Sorunu

4 Adımda İnstagram Kaydedilenler Açılmıyor Çözümü

İnstagram kaydedilenler açılmıyor sorunu her kullanıcının başına gelebilecek bir sorundur. İnstagram uygulaması zaman içerisinde bazı özelliklerinin çok iyi olmasının yanında bazı özelliklerinin de iyi çalışması bozulabiliyor gönderi veya reels paylaşma konusunda sorun yaşamazken bazen instagram kaydedilenler açılmıyor sorunu ile karşılaşabiliyorsunuz.

Aşağıda yer alan instagram kaydedilenler açılmıyor çözümü uygulayarak instagram kaydedilenler açılmıyor sorunu ortadan kaldırabilirsiniz işte çözümler:

 1. İnstagram Uygulamanızı Apple store veya Google play store dan güncelleyin.
 2. İnstagram uygulamasını silip yeniden kurun.
 3. Cihazınızın internetini kesip tekrardan açın.
 4. Sorun hala devam ediyorsa instagram bildirin.
İnstagram Kaydedilenler Açılmıyor Çözümü
İnstagram Kaydedilenler Açılmıyor Çözümü

İnstagram Kaydedilenler Açılmıyor Neden?

İnstagram uygulaması içerisinde pek çok farklı özellik bulunuyor bu özellikler zaman zaman yavaş veya hiç çalışmayabilir bu özellikler arasında en sık rastlanan instagram kaydedilenler açılmıyor sorunu aşağıda instagram kaydedilenler açılmıyor nedenleri inceleyebilirsiniz.

 • İnstagram sunucuları çökmüş olabilir.
 • İnternet bağlantınızda veya cihazınızda sorun olabilir.
 • Uygulamanız güncel olmayabilir.
 • Telefonunuzda uygulamanın çalışmasını engelleyen virüslü uygulamalar olabilir.

3 Adımda İnstagram Kaydet Butonu Yok Çözümü

İnstagram uygulaması fotoğraf ve video paylaşım uygulamaları arasında en çok kullanılan ve sevilen platform bu platformun en sevilen özellikleri reels, story ve gönderileri kaydetme özelliği ön plana çıkıyor. Reels ve gönderileri anasayfa veya keşfet bölümünde incelerken sevdiğiniz ve tekrar izlemek istediğiniz gönderileri kaydetmek istediğiniz de instagram kaydet butonu yok sorunu ile karşılaşabilirsiniz bu sorun çoğu zaman uygulama veya kullanıcı odaklı olabilir aşağıda yer alan yöntemleri uygulayarak instagram kaydet butonu yok sorununu çözebilirsiniz.

 1. İnstagram uygulamasını kapatın daha sonra tekrar açın.
 2. İnstagram uygulamasını önbelleğini sıfırlayın.
 3. İnstagram uygulamanızı google play storedan veya apple store dan güncelleyin.

İnstagram Kaydedilenler Nerede?

İnstagram uygulaması içerisinde reels ve gönderileri izlerken hoşunuza giden gönderilere ve reelslere denk gelebilirsiniz bu gönderileri daha sonra tekrar açıp bakmak veya indirmek istediğinizde gönderiyi kaydedebilirsiniz.

İnstagram da kaydettiğiniz gönderilere daha sonra tekrar bakmak istediğinizde kaydedilenler bölümünü bulmak da zorlanabilirsiniz aşağıda yer alan adımları uygulayarak instagram kaydedilenleri bulabilirsiniz.

 1. Instagram uygulamasına giriş yapın
 2. Daha sonra sağ alt bölümde yer alan profilinize tıklayın.
 3. Profilinizin sağ üst köşesinde yer alan çizgilere tıklayın.
 4. Sonrasın da karşınıza çıkacak olan sekmeler arasında “Kaydedilenlere” tıklayın.

İnstagram Kaydedilenler Nasıl Silinir?

İnstagram da kaydettiğiniz müzik, video ve fotoğrafları daha sonra silmek isteyebilirsiniz uzun bir süre bakmadığınız kaydedilenler bölümünü bulmak ve daha sonra kaydedilenleri silmek zor olabilir instagram tüm kaydedilenleri silme yöntemlerini aşağıda listeledik deneyebilirsiniz.

 1. İnstagram Kaydedilenlere Girin
 2. Kaydettiğiniz gönderilerden birtanesini seçin
 3. Daha sonra gönderinin sağ köşesinde yer alan işarete tıklayarak kaydedilenleri silebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

 1. İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme
 2. İnstagram Beyaz Ekran Sorunu
 3. İnstagram Yaptığım Yorumları Görme

İnstagram Kaydedilenler Açılmıyor Sorunu Çözümü Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnstagram hesabınızda kaydedilenlere erişme sorunu yaşıyorsanız pek çok farklı yöntemi uygulayarak kaydedilenlere ulaşabilirsiniz fakat bu kaydedilenlere erişim sırasında mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar yer alıyor.

 1. Telefonunuz uçak modunda olmadığından emin olun.
 2. İnternetinizin DNS ayarlarında hata olmadığından emin olun.
 3. İnternetin bağlantınızda sorun olabileceğinden VPN bağlantısını deneyin.
 4. İnstagram hesabınızın güvenliğine dikkat edin.
 5. İnstagram ile ilgili bir sorun olabileceğinden instagram resmi hesaplarını kontrol edin.

Kaynak

İnstagram Kaydedilenler Açılmıyor Sorunu

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.