İnstagram Beyaz Ekran Sorunu 2023

İnstagram kullanıcıları uygulamayı kullandıkları sırada zaman zaman hatalar ile karşılaşabiliyorlar. İnstagram hataları arasında en sık karşılaşılanlar arasında instagram beyaz ekran sorunu yer alıyor.

Bu sorun özellikle instagram tarafından kaynaklanabilecek bir sorun olduğundan instagram ana sayfa boş olarak gözüküyor ve uygulamanın kullanımını neredeyse tamamen sınırlandırıyor böyle bir durumda kullanıcıların instagram beyaz ekran sorunu çözümü için uygulayabilecekleri bazı yöntemler bulunuyor aşağıda instagram anasayfam boş veya instagram beyaz ekran sorunu için çözümleri deneyebilirsiniz.

İnstagram Beyaz Ekran Sorunu Nedir?

İnstagram beyaz ekran sorunu, instagram kullanıcısı uygulamaya giriş yaptığında instagram ana sayfa boş olarak görünmesi ve uygulamanın gönderi paylaşma, görüntüleme, mesaj gönderme veya alma gibi işlemlere izin vermemesi durumudur.

İnstagram Beyaz Ekran Sorunu Nedir?

İnstagram Beyaz Ekran Sorunu Neden Olur?

İnstagram kullanıcılarının oldukça sık olarak karşılaştığı instagram beyaz ekran sorunu instagram kullanımını tamamen kısıtlanmasına neden oluyor bu sorunun birden fazla sebebi olabilir işte instagram beyaz ekran hatası nedenleri

İnstagram Beyaz Ekran Hatası Nedenleri
İnstagram Beyaz Ekran Hatası Nedenleri
 1. İnstagram ana sayfa boş görünüyor sorunlarının en büyük nedeni internet bağlantısıdır. İnternet bağlantısı olmadan instagrama erişim sağladığınız da instagram anasayfa beyaz olarak görüntülenir.
 2. İnstagram beyaz ekran sorunun diğer bir nedeni uygulama kullanırken fazla takip etme, beğeni yapma veya profilinize kimin baktığını görmenizi sağlayan zararlı uygulamaları hesabınıza entegre ettiyseniz instagram beyaz ekran sorunu ile karşılaşabilirsiniz.
 3. İnstagram beyaz ekran sorununun diğer sebebi ise sıklıkla karşılaştığımız instagram sunucularının çökmesi olabilir böyle bir durum olup olmadığını instagramın resmi hesaplarından takip edebilirsiniz.

İnstagram beyaz ekran sorunu ile sadece telefon değil bilgisayar üzerinden de karşılaşabilmeniz olasıdır.

En Hızlı İnstagram Beyaz Ekran Sorunu Çözümü 2023

İnstagram beyaz ekran sorunu çözümü için birden fazla farklı yöntem bulunmaktadır bu yöntemleri kullanarak instagram hesabına giriş yaptığınız da karşınıza çıkan beyaz ekran sorununu çözebilirsiniz işte çözüm yöntemleri:

 1. İnstagram beyaz ekran sorunu ile karşılaştığınız da uygulamayı kullanmanız oldukça zordur çünkü instagram beyaz ekran sorunu uygulama içerisinde gönderi paylaşımı veya mesaj atma veya alma gibi isteklerde bulunmanızı sınırlandırabilir.
 2. Kolay ve basit bir yöntem olarak telefonunuzu yeniden başlatın ve instagrama girip kontrol edin.
 3. İnternete bağlı olup olmadığınızı mutlaka kontrol edin çoğunlukla internet bağlantısı olmadığı zamanlarda bu sorun daha sık ortaya çıkabiliyor.
 4. İnstagram uygulamanızın güncel olup olmadığını play store veya apple storedan kontrol edin ve güncelleyin.
 5. Eğer uygulamanızın sürümü ile ilgili bir sorun varsa uygulamanın eski bir sürümüne geri dönüş yaparak uygulamayı kullanabilirsiniz.
 6. İnstagram uygulamasını silin ve play store veya apple store uygulama mağazasından uygulamayı yeniden indirip kurun.
 7. Beyaz ekran sorununu sadece telefondan alıyorsanız bilgisayar üzerinden farklı tarayıcılar üzerinden giriş denemeleri yapın.
 8. Kullandığınız cihaz ile ilgili bir sorun olabileceğinden başka bir cihaz ile instagram hesabına giriş yapıp kontrol edebilirsiniz.
 9. Telefonunuzda yer alan instagram ile bağlantılı olan uygulamaların bağlantısını kaldırın veya silin.
 10. Telefonunuzda instagram uygulamasını doğru şekilde çalışmasını engelleyebilecek virüslü uygulamalar varsa kaldırın.
 11. İnstagram hesabınızın önbelliğini temizlemek işe yarayabilir böylelilikle temizlenmiş verilerden dolayı sorundan kurtulabilirsiniz.
 12. İnstagram beyaz ekran hatası sadece uygulamadan değil masaüstünden de giriş yaparak çözebilirsiniz.
 13. Telefonunuzun internete bağlanmasına engel olabilecek uçak modu, wifi veya internet gibi ayarlarını kontrol edin.
 14. Telefonunuz düşük pil gücünde istendiği gibi çalışmayabilir ve kısıtlı enerji instagramı yavaşlatabilir pili normal olarak yeniden düzenleyin.
 15. Eğer andorid cihazına sahipseniz uygulama ayarlarından uygulamayı durdur seçeneğini deneyin daha sonra instagram tamamen kapandığından yeniden açtığınız da hesabınız düzelmiş olabilir.
 16. Bulunduğunuz DNS ayarlarında sorun olabileceğinden DNS ayarlarını değiştirip giriş yapın.
 17. VPN kullanarak farklı bir ülke üzerindne instagram uygulamasına telefondan veya internetten bağlanın.
 18. Yukarıdaki tüm sorunları denediniz ve hala instagram beyaz ekran hatası için çözüm bulamadıysanız telefonunuzu yetkili servise götürebilirsiniz.

İnstagram Beyaz Ekran Hatası

İnstagram Beyaz Ekran Sorunu Ne Zaman Düzelir?

İnstagram beyaz ekran sorunu için çözüm süresi sorunun durumuna ve nedenine göre değişiklik gösterebilir çünkü sorun kullanıcı tarafında yaşanıyorsa bu sorunun düzelmesi için ne kadar hızlı çözümler denemenize bağlı eğer instagram tarafında yaşanan sunucu çökmesi durumu ise 1-2 saat içerisinde instagram beyaz ekran hatası çözülmüş olur.

Eğer yukarıda yer alan instagram beyaz ekran hatası çözümleri okuyarak uygulamak istemiyorsanız aşağıda yer alan videodaki bilgileri sizde deneyebilirsiniz.

İnstagram Beyaz Ekran Hatası ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

İnstagram beyaz ekran hatası ile ilgili pek çok soru ve çözüm yöntemi bulunuyor aşağıda instagram beyaz ekran hatası ile ilgili merak edilen pek çok soru ve cevap yer alıyor aşağıda yer alan bilgileri inceleyebilirsiniz.

İnstagram Beyaz Ekran Hatası Bilgisayardan Giriş Yapılırsa Çözülür mü?

İnstagram beyaz ekran hatası bilgisayardan giriş yapıldığında çözülebilir bu sorunun hatası bazen masaüstü cihazlardan giriş yapıldığında çözülebiliyor.

İnstagram Beyaz Ekran Hatası VPN ile Giriş Yapılırsa Çözülür mü?

Uygulamaya VPN ile giriş yapmak sorunu çözebilir çünkü DNS ayarlarınız instagrama erişmede sorun yaşamanıza sebep olabilir bu yüzden VPN kullanmak sorununuzu çözebilir.

İnstagram Beyaz Ekran Hatası Hesap İle İlgili Olabilir mi?

İnstagram beyaz ekran hatası sebebi hesabınız olabilir çünkü hesabınız ile ilgili yaptığınız beğenme, takip etme ve paylaşım yapmalarda belirli bir adetin üstüne çıktığınız da hesabınız sınırlandırılabilir. Buna ek olarak hesabınız bir başka hesaplar tarafından çok fazla şikayet edildiğinde instagram hesabınızın kullanılmasını sınırlandırabilir.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

Kaynak

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.