En Basit Pinterest Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Fotoğraf ve video platformları arasında en çok kullanılan bir uygulama olan pinterest kullanıcıların ilgi alanları ile ilgili görsel ve videoları keşfettiği veya hobileri hakkında görseller ve videolardan bilgi edindikleri bir platformdur bu platform da kullanıcılar birbirlerine mesaj atabilir veya birbirlerinin pinlerini panolarına ekleyebilir fakat bazı durumlarda pinterestte anlamadan mesaj gönderebilirsiniz bunun için pinterest mesaj silme işlemi ilk seferde zor olabilir pinterest mesaj silme işleminin en kolay yöntemini aşağıdaki adımları inceleyerek uygulayabilirsiniz.

Pinterest Mesaj Silme
Pinterest Mesaj Kaldırma

Pinterest Mesaj Silme Nedir?

Pinterest mesaj silme, kullanıcıların birbirlerine pinterest platformu içerisinde birbirlerine yazılı mesaj veya pin göndermesi daha sonra pinterestte yer alan bu mesajları silmesi anlamına gelir.

Pinterest kullanıcıları fotoğraf veya video paylaşırken yeni keşfettikleri fotoğraflar ve videolar içerisinden hobileri hakkında bilgi almak veya bu yeni hobileri arkadaşlarıyla paylaşmak isteyebilir zaman zaman gönderdiğimiz mesajları silmek hesabımızdaki konuşmaları kaldırmak isteyebiliriz pinterest mesaj silme özelliği burada devreye giriyor aşağıda yer alan pinterest mesaj silme uygulamaları işinize yarayabilir.

5 Adımda Pinterest Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Pinterest uygulamasında mesaj silme özelliği eskiden kullanılabiliyordu fakat pinterest uygulamasında mesaj silme özelliği yerine mesaj gizleme özelliği artık kullanılıyor eskiden olduğu gibi kullanıcılar ile yaptığımız konuşmaların mesajlarını silebilmek yerine arşivlemek veya gizlemek gibi bir yöntem kullanılıyor.

Pinterest mesaj silme yöntemini kullanmak için aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz.

Bilgisayardan Pinterest Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Pinterest uygulamasında yer alan mesajları bilgisayar üzerinde silebilmek için aşağıda yer alan pinterest mesaj silme adımlarını uygulayabilirsiniz.

 • Pinterest uygulamasına giriş yapın daha sonra mesaj kutusuna girin.
 • Mesaj kutusunda silmek istediğiniz mesajın üzerine gidin, daha sonra karşınıza sağ tarafta bir “X” işareti çıkacaktır.
 • Karşınıza çıkan “X” işaretine tıkladığınız da pinterest mesajı silebilirsiniz

Telefondan Pinterestten Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

 • Pintereste uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulamada yer alan mesaj kutusuna girin.
 • Pinterest uygulamasında sileceğiniz mesajın üstünde uzunca tıklayın.
 • Uzunca bastıktan sonra sil karşınıza çıkacak buna dokunursanız mesajlar silinecek.
 • Sil’in üzerine dokunun. Bu işlemin ardından mesaj kaldırılacaktır.

Pinterest mesaj silme özelliği sadece kendi konuşmalarınızın silinmesini sağlar karşı tarafta iletişimde bulunduğunuz kişinin mesaj kutusunda konuşmalarınız kalmaya devam edebilir.

Pinterest Mesaj Gizleme

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün iletişim ve mesaj özelliklerini geliştiriyor bunlar arasında en çok kullanılan özellik pinterest mesaj gizleme olarak yer alıyor bu özellik iletişimde bulunduğunuz kişiye mesaj gönderdiğiniz de bu mesajın görüntülenmesinin önüne geçebilir ve mesajı gizleyebilirsiniz aşağıda yer alan adımları uygulayarak pinterest mesaj gizleme özelliğini kullanabilirsiniz.

 • Pinterest uygulamasına giriş yapın.
 • Uygulama ekranının aşağısında yer alan Mesajlar kutusuna uzunca dokunun.
 • Mesaj sekmesine giriş yapmak için mesajlar sekmesine tıklayın.
 • Göndermiş olduğunuz ve gizlemeyi istediğiniz mesajın üzerine basın.
 • Pinterest mesaj ekranı içerisinde sağ üst bölümde yer alan noktalara tıklayın.
 • Karşınıza çıkacak olan seçenekler arasından pinterest mesaj gizle simgesine dokunun.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

Pinterest Mesaj Silme İşlemi Öncesi Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pinterest uygulamasında fotoğraf ve videolardan yeni hobiler ve fikirler keşfedebilir veya yeni ilgi alanları bulabilirsiniz keşfettiğiniz bu ilgi alanları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz bazen arkadaşlarınıza veya yeni tanıştığınız kişilere gönderdiğiniz bu mesajları silmek veya gizlemek istediğinide bir takım işlemler uygulamanız gerekiyor bu işlemleri yapmadan önce mutlaka dikkat etmeniz gereken şeyler bulunuyor aşağıda yer alan maddeleri inceleyebilirsiniz.

 1. Mesajı silmeden önce önemli bilgiler olup olmadığını kontrol edin.
 2. Mesaj silindiğinde karşı tarafın mesaj kutusunda konuşmanın kalacağını bilmelisiniz.
 3. Mesajı sildikten sonra geri alma işlemi olmayacağını bilmelisiniz.

Kaynak

Pinterest Mesaj Kaldırma

 

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.