En Kolay Spotify Nedir? Nasıl Yapılır? Rehberi

Dünyanın en ünlü podcast ve müzik dinleme platformları arasında yer alan spotify kullanıcılarına farklı türlerden müzik dinleme imkanı sunuyor kullanıcılar farklı türlerde dinledikleri müziklerin istatistiksel olarak pasta grafiğinde olan durumunu görerek en çok hangi müziği dinlediğini hangi müziği sevdiği hakkında bir çıkarım yapabilir böyle bir durumda spotify pie türkçe uygulaması size yardımcı olabilir.

Spotify da dinlediğiniz müzikleri bir pasta grafiği halinde görüntüleyerek en çok hangi türde müzik dinlediğiniz yüzdelik dilimlerle birlikte istatistiksel olarak görebilmenizi sağlayacak fakat spotify pie uygulaması bunu ilk yapacak olanlar için spotify pieyı nasıl yapılır? spotify pieya güvenilir mi? spotify pieya nasıl bakılır? gibi sorular sormasına sebep oluyor sizin için oldukça kolay yöntemlerin bulunduğu spotify pasta grafiği rehberimiz aşağıda sizi bekliyor.

Spotify Pie Nasıl Yapılır?

Spotify Pie Nedir?

Spotify pie, spotify uygulamasında dinlediğiniz müzikleri analiz ederek bir pasta grafiğine aktarır grafik içerisinden dilimler halinde en çok ve en az dinlediğiniz müziklerin yüzdelik dilimler halinde görüntüsünü hazırlar.

Spotify Pie Nedir?

Spotify pie uygulaması darren huang tarafından kullanıcıların müzik zevkini geliştirmek ve kullanıcıların müzik zevkleri hakkında istatistiksel veri elde etmesini sağlamak için geliştirilmiştir.

Spotify pie uygulaması, Unwrapped uygulamasından oldukça farklıdır bu uygulamanın özellikleri arasında kullanıcılar her ay dinlediği türdeki müzikleri paylaşabiliyor. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde yıl içerisinde değişiklik gösteren müzik zevklerini gözlemleyebilir bunu istatistiksel olarak da tespit edebilir.

Spotify Pie Ne Demek?

Spotify Pie, kullanıcının spotify uygulamasında dinlediği müziklerin pasta grafiğine dönüştürülerek istatistiksel olarak görselleştirilmesi demektir.

4 Adımda Spotify Pie Nasıl Yapılır?

Spotify pie uygulaması dinlediğiniz müziklerin türlerini istatistiksel olarak pasta grafiğinden gözlemeleyebilmenizi ve müzik zevklerinizin ne kadar sık değiştiğini veya en az dinlediğiniz müzikleri gözlemleyebilmenizi sağlıyor fakat bu özellik için spotify pie uygulamasını kullanmanız gerekiyor bu uygulamayı ilk kez kullanacak olan kullanıcılar için spotify pie nasıl yapılır işlemi zor olabilir fakat aşağıda yer alan 4 adımda spotify pie nasıl yapılır işlemi size yardımcı olabilir.

  • Spotify Pie sayfasına giriş yapın.
  • “Login to Spotify” işaretine tıklayın.
  • Spotify pie uygulamasının çalışması için yetki verin.
  • Spotify pie uygulaması müzik zevklerinizin pasta grafiğini oluşturmaya başlar.

Spotify pasta grafiği uygulamasının kurucusu darren huang, uygulama sayfası içerisinde kullanıcıların kendi müzik zevklerini bir pasta grafiği üzerinden görüntüleyebilmesi ve ne sıklıkla müzik zevkinin değiştiğini veya en çok hangi müziği sevdiğini tespit edebilmesini sağlamak için geliştirdi.

Yukarıda bahsettiğimiz adımları daha detaylı olarak inceleyerek izlemek isterseniz öncelikle spotify pasta grafiği uygulamasının sayfasına giriş yapmanız gerekiyor daha sonra uygulama ile spotifye hesabınıza giriş yapmanız için “login to spotify ” işaretine tıklayıp uygulamanın spotifyda dinlediğiniz müziklerinize erişimine izin vermeniz gerekiyor daha sonra uygulama müzik zevklerinizi grafiğe dönüştürmeye başlayacaktır.

Spotify Pie Nasıl Yapılır?

Spotify Pie Güvenilir mi?

Spotify pasta grafiği uygulamasını ilk kez kullanacak olan kullanıcılar için spotify pie güvenilir mi sorusu oldukça önem arz ediyor çünkü uygulama 3. parti bir olarak geliştirilmiş uygulama olduğu ve spotify hesabınızdaki bilgilere erişerek size bir grafik oluşturduğundan kullanıcılar verileri hakkında endişelenebilir.

Spotify pasta grafiği uygulaması 3. parti bir araç olduğundan ve istatistiksel bir pasta grafiği oluşturması gerektiğinden güvenilirliği konusunda kesin bir cevap vermek zor uygulamayı kullanmadan önce dikkat etmeniz ve hesap içerisindeki verilerinizde gözden geçirmeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

Spotify Pie Nasıl Bakılır?

Spotify uygulamasında dinlediğiniz pek çok farklı müzik olabilir bu müziklerin uygulama içerisinde size özel olarak bir grafik veya istatistiksel olarak gösterimi olamdığından spotify pasta grafiğine nasıl bakılır diye soruyor olabilirsiniz. Spotify pasta grafiği nasıl bakılır için yukarıda yer alan spotify pasta grafiği nasıl yapılır adımlarını izleyerek hesabınızı bağlayıp dinlediğiniz tüm müzikleri inceleyebilirsiniz.

Kaynak

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.