Twitter Mesaj Gönderilemedi Hatası Çözüm Rehberi

Sosyal medya platformları insan hayatının bir parçası haline geldi özellikle iletişim ve sosyalleşme imkanını hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlayan platformlar arasında yer alan twitter platformu kullanıcılara birbirleri arasında direkt mesaj atarak iletişim kurma imkanı sunuyor fakat bazı zamanlar da kullanıcılar birbirlerine mesaj gönderirken twitter mesaj gönderilemedi hatası ile karşılaşabiliyor.

Twitter mesaj gönderilemedi hatası ile karşılaşmanız normal bir durumdur twitter uygulaması kullanıcılarına daha iyi bir kullanım sunmak ve yeni özelliklerle daha fazla kullanıcı elde edebilmek için sürekli güncelleme ve geliştirmeler yapıyor bu sırada sistemde çökmeler meydana gelebiliyor bu sırada mesajlaşırken twitter direkt mesaj gönderilemedi hatası ile ilk kez karşılaştığınız da bu sorunun sizden mi yoksa twitter sunucularından mı kaynaklı olduğunu anlamak zor olabilir hazırladığımız bu yazımız da twitter mesaj gitmiyor sorununu çözebilirsiniz.

Twitter Mesaj Gönderilemedi Hatası Nedir?

Twitter mesaj gönderilemedi hatası, bir kullanıcı başka bir kullanıcıya direkt mesaj gönderdiğinde mesajın kullanıcıya ulaşamaması ve bunun sonucun da twitter mesaj gönderilemedi hatası almasıyla oluşan bir sorundur.

Twitter Mesaj Gönderilemedi Hatası Nasıl Çözülür?

Twitter da arkadaşınız ile direkt mesaj atarak konuşurken birden twitter direkt mesaj gönderilemedi hatası ile karşılaşabilirsiniz bu sorun ile ilk kez karşılaştığınız da çözmesi oldukça zor olabilir fakat twitter direkt mesaj gönderilemedi hatası için pek çok farklı çözüm bulunuyor aşağıda yer alan twitter mesaj gönderilemedi hatası çözüm yöntemlerini deneyebilir bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Twitter Direkt Mesaj Gönderilemedi Hatası
Twitter Direkt Mesaj Gönderilemedi Hatası
 1. Twitter sunucuları çöküp çökmediğinden emin olun.
 2. Wifi ile bağlanıyorsanız kendi internetinizi deneyerek tekrar bağlanın.
 3. VPN kullanarak mesaj göndermeyi deneyin.
 4. Twitter uygulamasını güncelleyin.
 5. Twitterın çalışmasını engelleyebilecek diğer uygulamaları silin.
 6. Twitter hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girin.
 7. Twitter uygulamasını silin yeniden yükleyin.

Twitter Sunucularını Kontrol Edin

Twitter mesaj gönderilemedi hatası sebepleri arasında en sık rastlanılan twitter sunucularının çökmesinden kaynaklı olabilir. Twitter sunucuları çok fazla yoğunluk olduğu zamanlar veya twitter uygulamasın da farklı ve yeni güncelleştirilmeler yapıldığında ortaya çıkabilir. Twitter direkt mesaj gönderilemedi hatası ile karşılaştığınız da öncelikle twitter resmi hesaplarını kontrol edin ve burada sunucular ile ilgili bir çökme haberinin olup olmadığını kontrol edin.

Wifi Yerine Kendi İnternetinizle Bağlanın

Twitter mesaj gönderilemedi hatası sebepleri arasında diğer sık rastlanan sebepler arasında wifi ile ilgili yaşanan teknik sorunlardan dolayı twitter ve diğer uygulamalarda işlem yapılamamasıdır. Eğer twitter direkt mesaj gönderilemedi hatası ile karşılaştıysanız öncelikle bağlı olduğunuz ağı değiştirmeniz faydalı olabilir.

VPN ile Bağlanmayı Deneyin

Twitter mesaj gönderilemedi hatası ile ilgili yukarıda yer alan çözümleri denedikten sonra herhangi bir fayda sağlayamadıysanız VPN ile bağlanmayı deneyebilirsiniz çünkü twitter bağlı olduğu ülkelerde bazı sebeplerden dolayı kısıtlanabilir veya internet bant daraltması yaşanabilir böyle durumlarda VPN ile bağlanmayı deneyebilirsiniz.

Twitter Uygulamasını Güncelleyin

Twitter daha fazla kullanıcı edinebilmek ve kullanıcılarının uygulama da daha fazla zaman geçirmesini sağlayabilmek için uygulamayı sürekli geliştiriyor ve güncelliyor bu güncellemeler güvenlik ve uygulama kullanım açısından her zaman önemlidir. Twitter uygulaması uzun zamandır güncellemediğiniz de uygulamayı kullanma da sorunlar yaşayabilirsiniz twitter mesaj gönderilemedi hatası çözümü için twitter uygulamasını güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Twitterı Engelleyebilecek Uygulamaları Silin

Twitter uygulamasını çalışmasını engelleyebilecek uygulamalar telefonunuz da olabilir bu uygulamalar virüslü veya birlikte çalışma konusunda iyi olmayabilirler böyle uygulamalar dan dolayı twitter mesaj gönderilemedi hatası ile karşılaşabiliyor olabilirsiniz twitter dm atamıyorum sorununu bu uygulamaları silerek çözebilirsiniz.

Uygulamadan Çıkış Yapıp Tekrar Giriş Yapın

Twitter mesaj gönderilemedi hatası ile karşılaştığınız da bu sorunu çözebilmek için en basit ve en kolay yöntemlerden birisi uygulamadan çıkış yapıp tekrar giriş yapabilirsiniz bazı durumlarda twitter mesaj gönderilemedi hatası için bu çözüm yöntemi işe yarayabilir.

Twitter Uygulamasını Silip Yeniden Yükleyin

Twitter uygulamasını silip yeniden yüklemek diğer twitter mesaj gönderilemedi hatası çözümü için uygulanabilecek yöntemler arasında yer alıyor çoğu zaman işe yarayabilecek bir yöntem olarak uygulamayı silip yeniden yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

Twitter Mesaj Gönderilemedi Hatası Neden Olur?

Twitter mesaj gitmiyor ile karşılaştığınız da çözüm yöntemlerini deneyebilmek için öncelikle twitter direkt mesaj gitmiyor hatası neden oluyor bunu anlamlandırarak doğru adımları uygulayarak twitter direkt mesaj gönderilemedi hatası çözümü deneyebilirsiniz.

 1. Twitter sunucu sistemleri çökmüş olabilir resmi twitter hesaplarını kontrol edin.
 2. Twitter hesabınız şikayet edilmiş olabilir kullanımınız sınırlandırılmış olabilir.
 3. Twitter hesabınız ile çok fazla takip veya geri takip yapmış olabilir bunun sonucunda spam almış olabilirsiniz.
 4. Bağlı olduğunuz ağ ile ilgili sorunlar olabilir
 5. VPN ile bağlanmak sorun yaratabilir.

Kaynak

 

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.