Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Rehberi

Snapchat en çok kullanılan fotoğraf ve video paylaşım platformları arasında yer alıyor kullanıcılar fotoğraf ve video paylaşarak arkadaşlarıyla etkileşime girebiliyor özellikle paylaştıkları veya kaydettikleri fotoğraflar belirli bir süre silindiğinde bunun için snapchat silinen fotoğrafları geri getirme uygulamasını kullanabiliyorlar bunun dışında snapchat silinen videoları geri getirme özelliği de bulunuyor sizler için hazırladığımız bu rehberde snapchat silinen fotoğrafları geri getirme android ve ios cihazları içinde farklı yöntemler bulunuyor.

Snapchat silinen fotoğrafları geri getirme
Snapchat silinen fotoğrafları geri getirme 2023

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Yöntemleri

snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır cihazdan cihaza farklı yöntemler uygulayabilmeniz için  snapchat yedeklenmeyen fotoğrafları geri getirme yöntemlerini deneyebilirsiniz işte snapchat silinen fotoğrafları geri getirme taktikleri

 • Kaydettiğiniz fotoğrafı önbelleklemeyle kuratarabilirsiniz.
 • İOS cihazlarından iCloud yedeklemesini kullanarak geri getirme.
 • Google Drive’ı kullanarak snapchat silinen fotoğrafları geri getirme.

1. Önbellek ile Fotoğrafları Geri Getirebilirsiniz

snapchat den silinen fotoğrafları geri getirme için birden fazla farklı yöntem bulunuyor snapchat bana özel fotoğraflar silindi sorunun çözüm yöntemi olarak önbellek ile snapchat de silinen fotoğrafları geri getirme yöntemi kullanılabilir aşağıda yer alan snapchat yedeklenmeyen fotoğrafları geri getirme yöntemini deneyebilirsiniz. 

 • Android cihaz içerisinden dosya yöneticisine giriş yapın.
 • Dosya yöneticisi içerisinden sonra dataya tıklayın.
 • Snapchatte kaydettiğiniz fotoğraflar com.snapchat.android dosyasına tıklayın.
 • Daha önce kaydettiğiniz fotoğraflar önbellekleme yani cache dosyasına olacağından tıklayın.
 • Karşınıza çıkacak olan “received_image_snaps” dosyasına tıklayın.
 • Daha önce silinmiş olan fotoğraflarınızı görüntüleyebilirsiniz.

2. İOS Cihazlar için İcloud İle Snapchat Fotoğrafları Geri Getirme

snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme için birden fazla farklı yöntem bulunuyor bu yöntemler arasında İOS cihazlar için icloud kullanarak snapchat silinen videoları geri getirme ve snapchat kaydettiğim fotoğraflar gözükmüyor sorununu çözebilirsiniz aşağıda yer alan snapchat te silinen fotoğrafları geri getirme yöntemlerini deneyebilirsiniz. 

 • İphone cihazlarda eğer İcloud kullanıyorsanız ayarlara giriş yapın.
 • Ayalardan genel, aktar veya sıfırla adımlarını takip edin.
 • Daha sonra karşınıza tüm içerikleri veya ayarları sil seçeneği çıkacak tıklayın.
 • Tıkladıktan sonra “uygulamalar ve veriler” ekranı karşınıza çıkana kadar adımları izleyin.
 • Daha sonra karşınıza “iCloud yedeklemesinden geri yükle” seçeneği çıktığında tıklayın.
 • Şifreniz ile birlikte iclouda giriş yapın ve yedeklemeyi başlatın.

3. Google Drive ile Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Snapchat silinen fotoğrafları geri getirme yöntemleri arasında google drive da çok sık kullanılan bir snapchat silinen fotoğrafları geri getirme yöntemidir aşağıda yer alan snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme adımlarını deneyebilirsiniz.

 • Eğer yedekleme veya yükleme yaptıysanız Google Drive‘a girin.
 • Gmail ile birlikte google drive uygulamasına giriş yapın.
 • Google drive uygulamasından son yedeklemeye giriş yapın.
 • Son yedekleme bölümünde snapchati kontrol edin.
 • Eğer snapchat fotoğraflarınız yer alıyorsa yükleyin.

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Gelir mi?

Snahcpat uygulamasını kullanırken daha önce paylaştığınız fotoğraflar belirli bir süre sonra silinebilir veya snapchat silinen fotolar sorunu ile karşılaşabilirsiniz veya snapchat kaydedilen fotoğraflar gözükmüyor sorunu ile karşılaşabilirsiniz bu sorunun çözüm yöntemi için snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme yöntemlerini uygulayabilirsiniz bu yöntemler cihazdan cihaza farklılık gösterebileceğinden yukarıda yer alan yöntemleri deneyebilirsiniz. 

İlginizi çekebilecek içeriklerimiz

Snapchat Son Silinenler Var mı?

Snahcpat uygulaması içerisinde fotoğraflar veya videolar paylaşabilirsiniz paylaştığınız fotoğraflar ve videolar belirli bir süre sonra silinmektedir bu süreden sonra silinen fotoğraflar için snapchatte son silinenlere özel bir alan yoktur.

Silinen fotoğraf ve videoları geri getirmek için snapchat silinen fotoğrafları geri getirme yöntemlerini kullanabilirsiniz özellikle snapchat bana özel silinen fotoğrafları geri getirme konusunda yukarıda yer alan yöntemler işinize yarayabilir.

Kaynak

Snapchat Silinen Fotoğraf Geri Getirme Rehberi

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.