İnstagram Anonim Mesaj Gönderme Rehberi

İnternetin gelişmesiyle iletişim tamamen sosyal medya kanallarına kaydı bu kanallar arasında instagram en önemli sosyal medya platformları arasında yer alıyor. İnstagram sesli, görüntülü ve yazılı iletişim olarak kullanıcılarına hizmet veriyor bu iletişim kaynakları arasında instagram anonim mesaj gönderme özelliği kullanıcılar tarafından en fazla kullanılan özellik olarak kullanılıyor.

İnstagram anonim mesaj gönderme özelliği kullanmak ilk kez kullanacak kişiler için oldukça zor olabilir özellikle sosyal medya platformlarının zor ayarlarını yapmak uğraştırıcı olabilir hazırladığımız yazımızda instagram anonim mesaj gönderme nasıl yapılır ile ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

İnstagram Anonim Mesaj Nedir?

İnstagram anonim mesaj, bir kullanıcının başka bir kullanıcıya instagram platformu içerisinden kullanıcı adı, kimliği, konumu ve diğer kişisel bilgileri gözükmeden göndereceği gizli bir mesajdır.

İnstagram anonim mesaj için instagram uygulamasını değil NGL uygulamasını instagram profilinizdeki biyografi kısmına ekleyebilir ve sayfanızı ziyaret eden ziyaretçiler buradan size anonim olarak mesaj gönderebilir ve onlarla karşılıklı olarak etkileşime geçebilirsiniz.

Anonim olarak mesaj gönderme özelliği işletmeler, fenomenler ve fan sayfaları tarafından oldukça sık olarak kullanılıyor çoğunlukla soru sorma özelliği olarak kullanılan bu uygulama storyde paylaşılarak “bana soru sor” etkinliği ile başlatılıyor ve anonim olarak sorular alınıyor.

İnstagram Anonim ileti
İnstagram Anonim ileti

İnstagram Anonim Mesaj Nasıl Gönderilir?

İnstagram platformunda anonim olarak mesaj gönderme ve anonim olarak mesaj alma için NGL uygulaması kullanılıyor burada siz değil size anonim olarak mesaj gönderileceğini hatırlatmak isteriz. İnstagram profilinize ekleyeceğiniz NGL uygulamasının linki profilinizi ziyaret eden arkadaşlarınızın veya yabancıların mesaj göndermesini sağlayabilirsiniz.

Aşağıda yer alan adımları uygulayarak instagram anonim mesaj özelliğini sizde kullanabilirsiniz.

 1. Google play store veya apple store dan NGL uygulamasını telefonunuza yükleyin.
 2. Uygulamayı başlatın ve daha sonra soru al butonuna tıklayın.
 3. NGL uygulaması instagram anonim mesaj için size bir link oluşturacaktır. Oluşturulan linki isterseniz profilinize isterseniz hikayenizde paylaşabilirsiniz.
İnstagram Anonim İleti
İnstagram Anonim İleti

Not: İnstagram anonim mesaj özelliği için kullanacağınız NGL uygulaması üçüncü parti bir uygulama olduğundan verilerinizin ve hesabınızın güvenliğine indirmeden önce mutlaka dikkat edin.

İnstagram Anonim Olarak Mesaj Nerede Kullanılır?

İnstagram platformunda anonim olarak mesaj gönderme özelliği pek çok farklı amaç ve özellik içerisinde kullanılabilir. bu özellikler arasında storyde instagram mesaj linkini paylaşarak sizi takip eden takipçilerden anonim mesaj alabilirsiniz.

Anonim mesaj özelliği çoğunlukla çok takipçisi olan fenomen veya büyük hesaplar tarafından kullanılıyor bu özellikle bana soru sor gibi aktiviteler yaparak büyük hesaplar takipçileri ile etkileşime geçebiliyor.

Bunların yanında anonim mesaj gönderme özelliğini kullanmak için ngl uygulamasından aldığınız linki profilinize ekleyerek arkadaşlarınızın veya sayfanızı ziyaret eden yabancıların size anonim olarak soru sormasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

 1. İnstagram Takipçi Sayısı Hatası
 2. İnstagram Linkleri Açılmıyor
 3. İnstagram Sürekli Çıkış Yapıyor

İnstagram Anonim Mesaj Gönderirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnstagram anonim mesaj özelliği kullanıcılar tarafından oldukça talep edilen ve herkes tarafından kullanılan bir özellik fakat instagram anonim ileti özelliği kullanmadan önce mutlaka dikkat edilmesi gereken şeyler bulunuyor çünkü bu instagram anonim ileti özelliği yaratan uygulama direkt instagrama ait bir uygulama olmadığından dolayı hesabınız ile ilgili veri ve güvenlik sorunlarına yol açabilir bu yüzden instagram anonim ileti özelliği kullanmadan önce aşağıda yer alan maddelere göz atmanız gerekiyor.

 1. Hesabınızdaki verilerin güvenlik durumuna dikkat edin.
 2. Hesabınızın güvenliği için çift faktörlü doğrulama kullanın.
 3. NGL uygulamasını indirmeden önce hesabınızda yer alan verilere dikkat edin.
 4. Hesabınızın içerisinde yer alan sizin için kişisel veya hassas verilere dikkat edin.
 5. NGL uygulamasını indirdikten sonra hesabınızda oluşabilecek virüslere karşı güvenlik uygulamaları kullanın.
 6. NGL uygulamasının üçüncü parti uygulama olmasından dolayı telefonunuza bulaştırabilecek virüslere karşı hesabınızın güvenliğine dikkat edin.

Kaynak

İnstagram Anonim İleti

 

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.