İnstagram Linkleri Açılmıyor Sorunu

Sosyal medya platformları her geçen gün büyümeye devam ediyor bu platformlar arasında instagram hikaye yani story özelliği ile kullanıcıların en sevdiği fotoğraf ve video paylaşım platformları arasında önde geliyor instagram da hikaye paylaşan kullanıcılar story içerisine ilgili link eklediğinde kullanıcılar tarafından tıklandığında instagram linkleri açılmıyor sorunu ile karşılaşabiliyor.

instagram hikayedeki linkler açılmıyor sorunu ile ilgili pek çok farklı çözüm yöntemi bulunuyor aşağıda yer alan instagram link açılmıyor ne yapmalıyım? diyorsanız aşağıda instagram link açılmıyor sorunu için yer alan çözümleri deneyebilirsiniz.

6 Adımda İnstagram Linkleri Açılmıyor Çözümü

İnstagram linkleri açılmıyor sorunu ile karşılaştığınız da bu sorunu çözebilmek için pek çok farklı instagram hikayedeki linkler açılmıyor çözümü bulunuyor aşağıda yer alan instagram linkleri açılmıyor çözümleri sırayla deneyerek instagram link açılmıyor sorununu çözebilirsiniz.

 • İnternet bağlantınızı kapatıp açın.
 • İnternet bağlantınızın güvenilir olup olmadığından emin olun. Wifi den değil kendi internetinizle bağlanın.
 • Başka bir internet ağına bağlanarak linke tıklamayı deneyin.
 • İnstagram uygulamanızın güncel olduğundan emin olun.
 • İnstagramı kapatıp tekrar açın.
 • Uygulamayı silip yeniden yükleyin.

1. İnternet Bağlantınızı Kapatıp Açın

 • İnstagram hikayedeki link açılmıyor sorunu çoğunlukla internet bağlantısından kaynaklanan bir sorun olarak karşımıza çıkıyor instagram linkleri çalışmıyor sorununu çözebilmek için internet bağlantınızı kapatıp yeniden açın ve instagram linkine tıklayarak kontrol edin.

2. İnternet Bağlantısı Güvenliğinizi Kontrol Edin

 • İnstagram hikayedeki link açılmıyor sorunu diğer nedeni internet bağlantınızın güvenliliği olabilir internet bağlantınız telefon ve bilgisayarda güvenli olmadığı zamanlar da linklere tıklamayı engelleyebilir böyle durumlar da instagram linkleri çalışmıyor sorunu ile karşılaşabilirsiniz.

3. Başka bir Bağlantı ile Deneyin

 • İnstagram link açılmıyor sorunu bazı zamanlar internet bağlantınızdan kaynaklanabilir internet bağlantınız da oluşabilecek sorunlardan dolayı instagram hikayedeki linkler çalışmıyor sorunu ile karşılaşabilirsiniz eğer internet bağlantınızı değiştirip farklı bir ağ ile bağlanırsanız bu sorun çözülebilir.

4. Uygulamayı Güncelleyin

 • İnstagram linkleri açılmıyor sorunu kullandığınız cihaz ve uygulamadan kaynaklı olabilir instagram hikayedeki linkler açılmıyor sorununu çözebilmek için uygulamanızın son sürümünü kullanmanız tıkladığınız linklerin çalışmasını sağlayabilir.

5. İnstagramı Kapatıp Yeniden Açın

 • İnstagram hikayedeki linkler açılmıyor sorunu için en kolay çözüm yöntemleri arasında yer alan uygulamayıp kapatıp açma yöntemi instagram linkleri çalışmıyor sorununu çözebilmenizi sağlayabilir

6. Uygulamayı Silip Yeniden Yükleyin

 • İnstagram linkleri açılmıyor sorunu çözebilmenin son yöntemi olarak uygulamayı silip yeniden yükleyebilir instagram hikayedeki linkler açılmıyor sorununu bu yöntem ile çözebilirsiniz.
İnstagram Linkleri Açılmıyor Çözümü
İnstagram Linkleri Açılmıyor Çözümü

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

İnstagram Linkleri Açılmıyor Neden?

İnstagram kullanıcıları hikaye veya storylerde gezinirken takip ettikleri kullanıcıların story içerisine eklediği linklere tıkladığında instagram hikayedeki linkler açılmıyor sorunu ile karşılaşabiliyor bu sorundan dolayı linke ulaşmada sorun yaşayan kullanıcılar instagram linkleri açılmıyor neden diye merak edebilir aşağıda instagram linkleri açılmıyor nedenlerini sizler için hazırladık inceleyebilirsiniz.

İnstagram Linkleri Açılmıyor
İnstagram Hikayedeki Linkler Açılmıyor
 • İnternet bağlantınız kapalı olabilir.
 • Telefonunuz uçak modunda olabilir.
 • Uygulamanız güncel olmayabilir.
 • Link adresi kaldırılmış olabilir.
 • Yanlış link eklenmiş olabilir.
 • Link değiştirilmiş olabilir.

Kaynak

 

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.