İnstagram Sürekli Çıkış Yapıyor Sorunu

Fotoğraf ve video paylaşım platformları arasında yer alan instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olarak seviliyor instagram hesabı kullanırken fotoğraf veya video paylaşırken bazen sorunlar yaşayabilirsiniz bu sorunlar arasında en sık karşılaşılan sorun instagram sürekli çıkış yapıyor sorunu olabilir.

Bu sorun instagram kullanıcılarının kendi hesaplarında herhangi bir işlem yapmasını zorlaştırabiliyor instagramdan sürekli çıkış yapıyor olmasının bir kaç nedeni olabilir bu nedenleri ve instagram hesabım sürekli çıkış yapıyor sorununun çözümü sizler için hazırladık aşağıda yer alan bilgileri kullanarak instagram sürekli çıkış yapıyor sorunu çözebilirsiniz.

İnstagram Sürekli Çıkış Yapıyor Sorunu
İnstagram Sürekli Çıkış Yapıyor Sorunu

7 Adımda İnstagram Sürekli Çıkış Yapıyor Çözümü

instagram hesabınızı kullanırken kendi kendine çıkış yaptığını fark edebilirsiniz tekrardan giriş yapmak sizin için zor olabilir instagram sürekli çıkış yapıyor hatası çözümü bir kaç farklı yöntemi içerisinde barındırıyor aşağıda yer alan instagram kendi kendine çıkış yapıyor çözümü deneyerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 1. E-Posta adresiniz ve telefon numaranız ile birlikte hesabınızın güvenlik doğrulamalarını yapın.
 2. İnstagram hesabınızın önbelleğini temizleyin ve hesabınıza tekrar giriş yapın.
 3. İnstagram hesabınızla giriş yaptığınız tüm cihazlardan çıkış yapın.
 4. İnstagram hesabınızın şifresini değiştirin.
 5. Telefonunuzu yeniden başlatın ve instagrama tekrar giriş yapın.
 6. İnstagram uygulamasını güncelleyin.
 7. Birden fazla hesabınız varsa diğerini bilgisayardan yönetin.
İnstagram Sürekli Çıkış Yapıyor Sorunu
İnstagram Sürekli Çıkış Yapıyor Sorunu

İnstagram Neden Kendi Kendine Çıkış Yapıyor?

İnstagram hesabınızı kullanırken birden bire hesabınızdan çıkış yapıldığını görebilirsiniz bunun kullanıcı ve instagram sunucu bazlı olabilecek pek çok farklı sebebi olabilir instagram kendi kendine çıkış yapıyor nedenleri aşağıda inceleyebilirsiniz.

 1. Birden fazla instagram hesabınızın olması instagram kendi kendine çıkış yapıyor olmasına sebep olabilir.
 2. İnstagram hesabınız kendi kendine çıkış yapıyor olması hesabınızın şüpheli ve spam sebebi olabilecek hareketlere sebep olmuş olması olabilir.
 3. İnstagram hesabınızı büyütmek için takipçi, beğeni veya çok paylaşım yapma işlemi sırasında spam sınırını aşmanız olabilir.
 4. İnstagram hesabınızın bir başkası tarafından ele geçirilmiş olması olabilir bir başkası tarafından ele geçirilen hesaplarda şifre değişikliği sonrası çıkış yapılabilir.
 5. İnstagram hesabınız başka cihazlarda oturum açıldığında hesabınız güvenlik sebebiyle instagram kendi kendine çıkış yapıyor olabilir.
 6. İnstagram uygulaması ile ilgili bir sorun olabilir instagram sunucuları zaman zaman çökme yaşayabilirler.
 7. Telefonunuza girmiş olabilecek bir virüs instagram hesabınızın çalışmasını engelleyebilir.

İnstagramdan Çıkış Yapınca Ne Olur?

Instagram’dan çıkış yaptığınızda hesabınız otomatik olarak çıkış yapılır ve giriş yapmadan Instagram’a erişemezsiniz. Ayrıca, hesabınızda herhangi bir değişiklik yapmadan çıkış yaptıysanız, hesabınızın güvenliği açısından daha iyi olacaktır. Başka birisi telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanıyorsa ve Instagram’a oturum açmışsanız, çıkış yaparak hesabınızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Ancak, hesabınıza tekrar giriş yapmak istediğinizde kullanıcı adınız ve şifreniz gerekecektir.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

İnstagram Hesabımdan Çıkış Yapıldı Giremiyorum Neden?

İnstagram sürekli çıkış yapıyor sorunu tekrar giriş yaparak çözülebilir fakat zaman içerisinde instagram kendi kendine çıkış yapıyor sorunu sürekli olarak artması durumunda bir süre sonra instagram hesabına giriş yapmanız zor olabilir instagram sürekli çıkış yapıyor sorununa ek olarak geri giriş yapamama sorununun nedenleri aşağıda listeledik:

 1. hesabınız bir başkası tarafından çalınmış olabilir.
 2. hesabınız şüpheli hareketler dolasıyla engellenmiş olabilir.
 3. hesabınızın şifresi değişmiş olabilir.
 4. hesabınızın girildiği oturumu engellemiş olabilirsiniz.

İnstagramdan Sürekli Çıkış Yapıyor Çözümü İşe Yaramadı

İnstagram sürekli çıkış yapıyor sorunu ile ilgili yukarıda yer alan tüm çözümleri denemenize rağmen instagramn kendi kendine çıkış yapıyor sorunu hala devam ediyorsa farklı yöntemler denemeniz gerekiyor burada yapmanız gereken hesabınızın çalınıp çalınmadığını kontrol etmek ve daha sonra bu sorunu instagram resmi iletişim hesapları ve yardım merkezlerinden bildirmek faydalı olabilir.

Kaynak

İnstagram sürekli çıkış yapıyor sorunu çözümü

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.