WordPress Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır – WordPress Şifre Değiştirme Rehberi

WordPress tabanlı web site kullanıyorsanız şifre wordpress şifre unutma gibi hatalar yaşadığınızda endişelenmenize gerek yok. WordPress şifre sıfırlama o kadar zor değil birden fazla yöntemlerle şifre sıfırlayarak yeni şifre elde edebilir hesabınıza giriş yapabilirsiniz. WordPress şifre değiştirme ve wordpress şifre sıfırlama ile ilgili hazırladığımız yazımız size yardımcı olabilir.

WordPress Admin Şifresi Sıfırlama Nasıl Yapılır?

WordPress şifre sıfırlama işlemelerinin ilk adımı sitenizin tüm bilgilerinin yer aldığı c-panel üzerinden yürütülmektedir. C-panel üzerinden wordpress şifre sıfırlama işlemlerini aşağıda ki yazımızdan uygulayarak yapabilirsiniz. Şifrenizi yeniledikten sonra kaydetmeyi unutmayın.

1. C-Panele Gidin

Web sitenizin şifresini unuttuğunuzda ilk olarak uygulayacağınız adım olarak c-panele gitmeniz gerekmektedir. C-panel web sitenizin verileri hakkında pek çok şeyi kendi içerisinde barındırmaktadır. C-panel içerisinde şifre sıfırlama ve şifre değiştirme işlemleri uygulayabilirsiniz.

2. PhpMyAdmin

WordPress şifre sıfırlama ve wordpress şifre değiştirme için c-panele girdikten sonra phpMyAdmin bölümüne tıklayın. Phymyadmin kısımında kendi veritabanınızı bulunmaktadır bu dosyalar içerisinde yer alan _users adlı klasöre tıklayın bu klasör içerisinde şifre ve kullanıcı bilgilerinize erişebilirsiniz. Bu panel içerisinde şifreleri ve kullancı adlarını değiştirebilir düzenleyebilirsiniz. WordPress şifre değiştirmek ve wordpress şifre sıfırlamak için password (users_pass) yazan kısıma e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e  yazıp kaydete basın.

WordPress Parolamı Unuttum ile Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

WordPress şifrenizini unuttunuz ve c-panelde işlem yapmak istemiyorsanız daha hızlı ve pratik bir çözüm ile şifrenizi değiştirebilirsiniz. WordPress şifre sıfırlama için admin panaline girin, parolamı unuttum butonuna tıklayın.

wordpress şifre sıfırlama

daha sonra yeni bir sayfa karşınıza çıkacaktır bu sayfaya parolasını unuttuğunuz kullanıcı mail adresini girin. Daha sonra mail adresinizi kontrol edin.

Mail adresinize şifre yenileme linki gelecektir bu adres üzerinde yeni bir şifre size yaratılmış olacaktır bu şifreyi isterseniz değiştirin isterseniz bu şifreyle devam edebilirsinzi fakat karmaşık kombinasyonlardan oluşmuş olan bu şifreyi unutabilir ve bir daha wordpress şifre değiştirme işlemleriyle uğraşabilirsiniz bunun olmaması için şifreyi değiştirip google şifreler kısımına kaydedin.

 

Videolu WordPress Şifre Bulma Teknikleri

WordPress şifrenizi bulmakta zorluk çekiyorsanız okuduğunuz makalelerde ki adımları uygulayamıyorsanız aşağıya ekleyeceğimiz videoda ki adımları izleyerek wordpress şifrenizi bulabilirsiniz wordpress admin kullanıcı adlarını değiştirebilirsiniz.

Kaynaklar

İlginizi Çekebilir: 2021 güncel twitter kodları

 

seodefteri
Author