4 Adımda Snapchat Toplu Arkadaş Silme 2023

Dünyanın en çok fotoğraf ve video platformu olan snapchat uygulamasına istediğiniz kadar arkadaş ekleyebiliyorsunuz fakat zaman geçtikçe bu eklediğiniz arkadaşları silmek isteyebilirsiniz tek tek silmek yerine snapchat toplu arkadaş silme ile tüm arkadaşlarınızı tek seferde silerek hem zaman tasarrufunda bulunabilir hem de yorulmayabilirsiniz hazırladığımız bu yazımızda 4 adımda snapchat toplu arkadaş silme nasıl yapılır aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

snapchat-toplu-arkadas-silme-2
Snapchat Toplu Arkadaş Silme

4 Adımda Snapchat Toplu Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

Snapchat uygulamasındaki tüm arkadaşlarınızı silmek için tek tek silmekle uğraşmak sizi yorabilir ve zamanınızı boşuna harcayabilirsiniz aşağıda yer alan 4 adımda snapchat toplu arkadaş silme adımlarını uygulayarak hızlı bir şekilde snapchat arkadaş silme yapabilirsiniz.

 1. Snapchata giriş yapın karşınızdaki sol üstteki butona tıklayarak profilinize gidin.
 2. Profile girdikten sonra aşağıda yer alan “arkadaşlarım” sekmesine tıklayın.
 3. Silmek isteyeceğiniz kişileri işaretleyin ve uzunca basılı tutun.
 4. Karşınıza çıkacak olan daha fazlaya ve daha sonra “arkadaşları sil” butonuna tıkalyın.

Snapchat Arkadaş Silme Nasıl Yapılır?

Fotoğraf ve video paylaşma platformları arasında snapchat yoğun olarak kullanılmaktadır bu platformun en çok sevilen özelliği olan belirli bir zamandan sonra kaybolan storyleri arkadaşlarla paylaşmaktır fakat storyleri paylaştığınız arkadaş listesini belirli bir zaman sonra silmek isteyebilirsiniz snapchat arkadaş silme işlemi yapabilmek için yukarıda yer alan snapchat toplu arkadaş silme adımlarını uygulayabilir 4 adımda istediğiniz kadar snapchat toplu arkadaş silme yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

 1. Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar
 2. Tiktok Keşfet Etiketleri
 3. İnstagram Sesli Arama Nasıl Yapılır
 4. İnstagram Spam Kaldırma 

Snapchat Toplu Arkadaş Silme Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Snapchat uygulamasını kullanırken bazı arkadaşlarınızı silmek isteyebilirsiniz bu arkadaşları silmek için snapchat arkadaş silme yapabilirsiniz fakat bunu yaparken mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır bunlara dikkat ederek snapchat toplu arkadaş silme yaparsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

 1. Arkadaşlarınızı silerken doğru işaretlediklerinize dikkat edin.
 2. Silmek istemeyeceğiniz arkadaşlarınızı işaretlemediğinizden emin olun.
 3. Sildiğiniz arkadaşlarınızın geri getiremeyeceğinizi unutmayın.
snapchat-toplu-arkadas-silme-2 (1)
Snapchat Toplu Arkadaş Silme

Snapchat Arkadaş Engelleme Nasıl Yapılır?

 1. Snapchate giriş yapın sol üst tarafta yer alan butona tıklayarak profile girin.
 2. Karşınıza çıkacak olan bölümde “arkadaşlarım” bölümüne tıklayın.
 3. Silmek istediğiniz arkadaşlarınızı belirleyin ve üzerine basılı tutun.
 4. Snapchat arkadaş silme işleminde yaptığınız gibi burada da “arkadaş engelle” tıklayın.

Snapchat Silinen Arkadaşı Geri Getirme

Snapchat uygulamasını kullanırken paylaşımlarınızı arkadaşlarınızın görmesi için ekleyebilirsiniz fakat anlamadan eklediğiniz arkadaşları sildiğinizde snapchat silinen arkadaşı geri getirme yapmak için henüz bir yöntem bulunmamaktadır bunun için yapabileceğiniz tek şey sildiğiniz arkadaşı yeniden eklemektir.

Snapchatte Arkadaşımın Beni Sildiğini Nasıl Anlarım?

Snapchat kullanırken birbirinizi eklediğiniz arkadaşlarınızın herhangi bir sebepten sizi silebilir snapchatte bir arkadaşınızın sizi sildiğini anlayabilmek için incelemeniz gereken yerler bulunmaktadır.

 1. Arkadaşınızın puanını göremiyorsanız.
 2. Arkadaşınızın sadece kullanıcı adını görüyorsanız.

Arkadaşınızın silip silmediğini anlayabilirsiniz ayrıca bu bilgileri kullanarak gönderdiğiniz isteklerin kabul edilip edilmediğini de anlayabilirsiniz eğer eklediğiniz arkadaşları silmek istiyorsanız yukarıda yer alan 4 adımda snapchat arkadaş sıfırlama bilgilerinden yararlanabilirsiniz.

Bonus Snapchat Arkadaş Sıfırlama

Yukarıda yer alan yazıları okuyarak snapchat arkadaş silme yapamıyorsanız aşağıya işinize yarayabilecek snapchat arkadaş sıfırlama için işinize yarayabilecek bir video bırakıyoruz aşağıda yer alan bu videoyu izleyerek snapchat arkadaş listenizde istemediğiniz kişileri toplu olarak silebilirsiniz hem zamandan tasarruf ederek hem de yorulmadan istediğiniz kadar arkadaşı bu videoyu izleyerek silebilirsiniz.

Kaynak
İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.