İnstagram Sesli Arama Nasıl Yapılır? 2023

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf ve video platformu olan instagram sesli arama nasıl yapılır 2023 instagram sesli arama ile ilgili merak ettiğiniz pek çok şey ile ilgili bir yazı hazırladık.

İnstagram platformunda sesli arama yapabilmek için bir buton yok instagram kullanıcıları birbirleriyle instagram sesli arama yöntemi ile konuşabilmesi için bir yöntem bulunmaktadır. İnstagram platformunda sesli arama dışında, görüntülü arama, sesli mesajlaşma ve görüntülü konuşma gibi pek çok farklı iletişim yöntemi bulunmaktadır. hazırladığımız yazımızda instagram kişi arama butonu, instagram sesli arama geçmişi silme, instagram sesli arayamıyorum ve instagram telefon arama gibi yöntemleri bulabilirsiniz.
instagram-sesli-arama-1
İnstagram Sesli Arama Nasıl Yapılır

İnstagram Sesli Arama Nasıl Yapılır?

İnstagram platformu içerisinde sesli arama yapabilmek için belli başlı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Sesli arama için kullanıcının dijital okuryazarlığa sahip olması oldukça önemlidir çünkü dijital okuryazarlık instagram dahil pek çok sosyal medya platformunda kişinin olumsuz durumlara karşı karşıya kalmamasını engeller. Sesli arama yapmak için aşağıda yer alan özelliklere sahip olunması gerekmektedir.

  1. Sahip olduğunuz internetin ve internet altyapısının güçlü olması gerekmektedir.
  2. Sahip olunan internet alt yapı bağlantısının kullanacağınız akıllı cihazlarla uyumlu olarak çalışabilmesi gerekmektedir.
  3. Sesli arama yapabilmek için kullanıcın öncelikle bir instagram hesabına sahip olması gerekir.

İnstagram sesli arama nasıl yapılır sorusunun en doğru cevabı yukarıda yer alan özelliklerin kullanıcı tarafından karşılanmasıdır. Bu özelliklere sahip olan kullanıcılar sesli arama yapabilirler.

İntagram platformunda sesli arama butonu bazen olmayabilir bu butonu bulabilmek için anasayfaya giriş yapın daha sonra sağ üst köşede arama simgesi olan telefon işaretine tıklayarak arama yapabilirsiniz eğer buton anasayfanın sağ üst köşesinde değilse sayfayı sağa doğru kaydırarak mesaj kutuları üzerine dikkatlice bakın kutular üzerinde arama simgesi yer alması gerekiyor burada arama simgesi gözüken kişiler arama müsait olduğunu göstermektedir.

İnstagram da birini arayabilmek için öncelikle mikrofon, telefon, hoparlör gibi özellikleri kontrol etmelisiniz bu gibi özelliklere sahip değilseniz sesli arama yapmanız oldukça zordur. Bu bilgiler instagram uygulamasına cihaz tarafından ulaştırılarak sesli arama için hizmet vermesi sağlanır.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

  1. İnstagram Spam Kaldırma
  2. Netflix Film kodları
  3. Twitter Gelişmiş Arama

2 Adımda İnstagram Sesli Arama Geçmişi Silme

İnstagram kullanıcıları instagram tarafından sesli arama hizmetini kullanırken pek çok kişiyi arayabilmektedir bunun sonucunda aranan kişilerin verileri saklanır kişisel sebeplerden dolayı Sesli arama geçmişi silme isteyebilirsiniz.

İnstagram sesli arama geçmişi silme için uygulamanız gereken 2 adım bulunmaktadır aşağıda yer alan adımları uygulayarak insstagram sesli arama geçmişi silme yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

  1. İnstagram uygulamasından DM giriş yapın.
  2. İnstagram Aramalar bölümünden yakındakiler bölümüne giriş yapın.

Sesli arama geçmişi silme işlemi yaparken görüntülü sohbet başladı ve sona erdi gibi maddeleri manuel olarak silmek mümkün değildir fakat sohbetin direkt kendini silebilirsiniz.

Kaynaklar

İnstagram Telefonla Arama

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.