En Hızlı İnstagram Spam Kaldırma 2023

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf ve video platformu olan instagram da kullanıcılar sıklıkla instagram spam atma ve instagram spamlamak gibi durumlara maruz kalıyorlar instagram spam kaldırma hesabınıza instagram spam atma girişiminde bulunanlara karşı uygulanabilecek en etkili çözümdür.

İnstagram platformu her geçen gün büyümesinden ve popülerleşmesinden dolayı gizlilik ve kişisel bilgileri korumak ile ilgili kurallarını katılaştırmaktadır bunun sonucunda pek çok hesap doğru veya başka sebeplerden dolayı instagram spam atma girişiminde bulunuyor hazırladığımız bu yazımızda instagram spam kaldırma ve instagram spam süresi, instagram spam atanları görme, instagram spam nasıl kaldırılır gibi merak ettiğiniz pek çok sorunun cevabını yazımızda bulabileceksiniz.

instagram-spam-kaldirma-3
İnstagram Spam Kaldırma 2023

İnstagram Spam Nasıl Kaldırılır?

İnstagram gerçek kişi veya markalar tarafından kullanılmaktadır pek çok sebepten dolayı instagram hesap spamlama kullanıcıların karşısına 1-2 defa çıkmakta instagram hesap spamlama durumuyla maruz kalan hesapların yapması gereken instagram kaldırma işlemi oldukça basittir.

İnstagram spam atma, instagram kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun maruz kaldığı bir durumdur bu gibi durumlar genellikle gerçek veya bot hesaplardan bir hesabın kapanması için instagram hesap spamlama yöntemi ile yapılmaktadır. İnstagram hesap splanmasının diğer bir sebebi ise hesabın instagram kurallarını ihlal etmesidir.

İnstagram da spama maruz kalmanın iki farklı yolu vardır birincisi instagram kullanıcıları tarafından hesabınızın spamlama diğri ise instagram topluluk ve gizlilik kurallarına aykırı eylemlerde bulunmanız sonucunda instagram tarafından hesabınızın spamlamadır.

İnstagram spam kaldırma 2023 için aşağıdaki adımları dikkatle uygulayın.

 1. İnstagram tarafından uygulanan topluluk kurallarına mutlaka uyun.
 2. İnstagramda yapacağınız paylaşımların +18 görsel, video, içerik olması durumu instagram hesap spamlamaya maruz kalmanızı kolaylaştırır. Hesabınızda bu tarz içerikler varsa mutlaka silmelisiniz.
 3. İnstagram platformu içerisinde diğer kullanıcıların gönderilerine hakaret, küfür, ırkçı ve rencide edici yazılar yazmanız spam sebebidir.
 4. İnstagram da durmadan gönderi beğenmek spam yemenize sebep olabilir özellikle yeni instagram kullanıcıları hızlı bir şekilde gönderi beğenmeleri durumunda hesapları kapanabilir.
 5. İnstagram platformunda oldukça sık karşılaşılan diğer bir spam ise seri bir şekilde bir sürü kişiyi takip etmektir bir sürü kişiyi takip etmek takip isteği göndermek size spam olarak geri dönebilir.
 6. Terörizm, organize suç örgütleri, nefret grupları ve ırkçılığın savunulması durumunda spam yiyebilirsiniz.
 7. İnstagram da marka veya kişiy yöneltilen doğrudan fiziksel zarar vermeye yönelik tehditler instagram hesap spamlama sebebidir.
 8. İnstagram platformu içerisinde kişinin kendine zarar vermesi ve bunun övgü toplamasına izin verilmez instagram hesap spamlama sebebidir.
 9. Başkasına ait fotoğraf ve videoları paylaşmanız instagram veya gerçek kişiler tarafından spama maruz kalmanıza yol açabilir.
 10. İnstagram platformu içerisinde cinsel hizmetler ile ilgili reklam veya tanıtım yapmak yasaktır instagram hesap spamlama ile sonuçlanabilir.
 11. Haber paylaşımları sırasında kişisel verilerin korunması ile ilgili yasalara dikkat ederek bilgi paylaşımında bulunan birinin bilgisini izinsiz şekilde paylaşmanız instagram hesap spamlama sorununa yol açabilir.
 12. Yalan veya yanlış haberler paylaşarak kullanıcıları yanıltmanız instagram hesap spamlama sorununa yol açabilir.

Yukarıda yer alan bir çok madde gibi daha çok fazla instagram kuralları bulunmaktadır. Bu maddeleri ihlal ederseniz instagram hesabınız mutlaka spama maruz kalacaktır bu gibi eylemleri instagram hesabınızda gerçekleştiriyorsanız instagram spam kaldırma için paylaşımlarınızı silebilir spamdan belki kurtulabilirsiniz.

İnstagram spam kaldırma için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır bu yöntemler ve instagram spam kaldırma ile uğraşmadan hesabınızın spam yememesi için neler yapmanız gerektiğini instagram spam kaldırma yazımızda detaylı şekilde inceledik aşağıda yer alan başlıklarda instagram spam süresi ile ilgili detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

İnstagram Spam Süresi

İnstagram spam cezası, hesabın instagram kurallarına uyması doğrultusunda 1 hafta içerisinde kalkmaktadır. İnstagram tarafından uygulanan topluluk kuralları eğer ihlal edilmezse instagram spam süresi uzamaz.

İnstagramdan Spam Yediğini Nasıl Anlarsın?

İnstagram platformu içerisinde gerçek veya botlar tarafından hesapları kapatmak yada kişisel sebeplerden dolayı hesaplara spam atılmaktadır bunun sonucunda hesaplara belli başlı cezalar verilmektedir bu gibi cezaları anlamak için instagramdan spam yediğini nasıl anlarsın diye düşünüyorsanız aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz.

 1. Reels gönderilerinizin hiç birisi keşfet bölümüne düşmez ve izlenme almayabilir.
 2. Story paylaşımlarınızda aldığınız izlenme oranlarında düşüş yaşanabilir.
 3. Fotoğraf veya video gibi paylaşımlarınızda beğeni, yorum ve paylaşım almanızda düşüş olabilir çünkü görüntülenmeniz kısıtlanabilir.
 4. Gönderilerinize yapılan yorum sayılarında düşüş olabilir.
 5. İnstagram hesabınızın takipçi sayısında düşüşler yaşanabilir.
 6. Bir başkası hesabınızı arama yaptığında hesabınız arama sekmesinde gözükmez.
 7. İnstagram da gönderi arandığında güncel veya eski paylaşımlarınız gözükmeyebilir.
 8. İnstagram spam yediğini anlamanın diğer yolu ise instagram tarafından mail adresinize uyarı maili gelebilir.

Yukarıda yer alan maddeleri kontrol edin eğer bunlarla karşılaştıysanız instagram hesabınız spama maruz kalmış olabilir instagram hesap kaldırma yöntemlerini mutlaka uygulayın instagram hesap kaldırma yöntemleri uygularken gizlilik kurallarına dikkat edin bunun dışında instagram spam süresi içeriğimizden kontrol edebilirsiniz.

İnstagram spam kaldırma için hızlı bir yöntem arıyorsanız aşağıda yer alan instagram spam kaldırma ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

 1. İnstagram Paylaşım Saatleri 
 2. Twitter Gelişmiş Arama Nasıl Yapılır
 3. Netflix Film Kodları 
 4. Sosyal Medya Pazarlama Stratejileri

İnstagram Spam Durdurma Yöntemi

Eğer instagram hesabınız spama maruz kalıyor ve instagram kurallarını ihlal etmiyorsanız instagram spam kaldırma için aşağıda yer alan instagram spam kaldırma tekniklerini uygulayabilirsiniz.

 1. Hesabınızı Gizli Olarak Ayarlayın.
 2. İnstagram Takip Önerilerini Kapatın.
 3. İnstagram hesabınızda spam yapabilecek takipçilerinizi şikayet edin ve engelleyin.
instagram-spam-kaldirma-2
İnstagram Spam Kaldırma ve Durdurma

Yukarıda yer alan teknikleri uygulayarak instagram spam kaldırma yapabilirsiniz bu gibi yöntemleri hesabınıza gerçek kişiler tarafından spam atıldığında uygulayabilirsiniz eğer instagram hesabınız instagram tarafından spam almışsa bu işe yaramayabilir.

Aşağıda yer alan instagram spam kaldırma videosunu izleyerek hesabınızdaki instagram spamları hızlıca kaldırabilirsiniz.

 

Kaynak

İnstagram spam kaldırma ile ilgili yazımızda kullandığımız kaynaklar

İnstagram Spam Kaldırma 2023

İnstagram Spam Kaldırma Teknikleri 2023

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.