En Kolay İnstagram Toplu Fotoğraf Silme

Sosyal medya uygulamaları hayatımızın her alanında bize eşlik etmektedir. bu sosyal medya uygulamaları arasında en büyüğü facebook tarafından satın alınmış instagram olarak en başta gelmektedir. İnstagram dünyanın en büyük video fotoğraf uygulaması olarak kullanılmaktadır. İnstagram uygulamasını kullanırken paylaştığımız bir çok video fotoğraf olabilir bu video fotoğrafların çok fazla olması tek tek elle silmeyi zorlaştırabilir. Bu gib durumlardan kolaylıkla kurtulmanızı sağlayacak instagram toplu fotoğraf silme yöntemlerini sizler için hazırladık.

İnstagram da paylaştığınız fotoğrafları tek tek elle silmek size sıkıcı gelebilir hatta bu zaman kaybı olabilir bununla uğraşmamak için kendinize zaman kazandıracak ve kolaylıkla paylaştığınız tüm fotoğraflardan kurtulabileceğiniz instagram fotoğraf silme yöntemlerini aşağıda adım adım uygulayarak istemediğiniz tüm fotoğraflardan kurtulabilirsiniz.

İnstagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram fotoğraf silme işlemeleri işletim sistemlerine göre farklı yöntemlere ayrılmaktadır. İOS ve android işlemcilere göre ayrılmaktadır. Bu işlemcilere sahip mobil telefonlarda farklı instagram toplu fotoğraf silme işlemleri uygulayabilirsiniz. İos instagram toplu fotoğraf silme işlemi ve android instagram fotoğraf silme işlemi uygulayabilirsiniz.

İOS İnstagram Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

İOS işletimine sahip telefonlar da aşağıda yer alan adımları izleyerek toplu fotoğraf silme işlemi yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan adımalrı uygularken kullanacağınız uygulamanın 3. part bir uygulama olduğunu unutmamanız gerekiyor çünkü bu tarz uygulamalar instagram hesaplarını çalabilir izinsiz verileri kullanabilir kullanmadan önce lütfen dikkat edin.

 • İlk önce yapmanız gereken ios işletimli cihazlarda uygulama marketi olarak kullanılan App Storea girin.
 • App Storea girerek ‘’Cleaner for Ins’’ uygulamasını indirin.
 • Uygulama yüklendikten sonra giriş yapın.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşınıza “media” sekmesi çıkacak giriş yapın.
 • Media sekmesi içerisinden silmek istediğiniz fotoğrafları seçin.
 • Daha sonra yapmanız gereken üst bölümde bulunan “Actions” tıkalyın.
 • “Delete” simgesine tıklayarak tüm fotoğrafları temizleyin.
instagram-toplu-fotograf-silme-1
İOS İnstagram Toplu Fotoğraf Silme Yöntemi

İnstagram toplu fotoğraf silme işlemi için bunları yapmak yeterlidir. Fakat bu işlem sonucunda bazen fotoğrafların hepsi silinmeyebilir burada sahip olduğunuz fotoğraf sayısı oldukça etkilidir.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz:

Android İnstagram Toplu Fotoğraf Silme

Andorid işletim sistemine sahip cihazlarda instagram da yer alan fotoğrafları toplu silmek için uygulamanız gereken adımları aşağıda listeledik. Aşağıda yer alan adımları uygulayarak instagram toplu fotoğraf silme yapabilirsiniz.

 • İlk adım olarak google play storea giriş yapın.
 • Google play storea da ‘’Instant Cleaner – for Instagram’’ uygulamasını aratın ve indirin.
 • Instant Cleaner – for Instagram uygulamayı indirdikten sonra instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Uygulamayı açıktan sonra menüde alt kısımda yer alan “posts” bölümüne giriş yapın.
 • Posts bölümünün ardından ekranın sağ üst tarafında yer alan “option” simgesini işaretleyin.
 • Daha sonra karşınıza “select all” simgesi çıkacak ekranda yer alan tüm fotoğrafları işaretleyerek ekranın sağ üst köşesinde yer alan delete yani sil simgesine tıkayın.

Yukarıda yer alan bilgiler dışında bir video içeriğini izleyerek de instagram toplu fotoğraf silme işlemi yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan videoyu izleyerek instagram da toplu fotoğraf silme işlemi yapabilmek için videoya tıklayın.

İnstagram Toplu Fotoğraf Silme Programsız Nasıl Yapılır?

Android işlemcili telefonların uygulayabileceği bir instagram toplu fotoğraf silme yöntemini sizler için hazırladık. Andorid işlemcili telefonlar için daha bir basit yöntem olan instagram toplu fotoğraf silme apk yöntemi daha kolay ve basit bir yöntemdir.

Apk uygulamaları genellikle instagram ve uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Çalınma veya bilgilerin alınması gibi sorunlar yaşanmaktadır. Bu yüzden bu uygulamaları kullanırken dikkat etmenizi buna göre instagram toplu fotoğraf silme apk yapmadan önce doğru karar vermeniz gerekmektedir.

 • İnstagram Hesabını Facebooka Bağlayın
 • Facebook da bir sayfa oluşturun ve daha sonra ayarlar kısmına geçiş yapın ayarlar kısmında karşınıza açılacak olan sayfa içerisinde menüye geçiş yaparak instagram simgesine tıklayın.
 • Karşınıza açılacak olan ekranda instagrama bağla bölümüne tıklayın. Bunu yaparken toplu fotoğraf sileceğiniz hesabı seçmeye dikkat edin.
 • Hesapları bağladıktan sonra instagram ve faccebook sayfalarını birlikte yönetebilmek için facebook içerik yönetim stüdyosu imkanı sunmaktadır. Bunu yapabilmeniz için içerik stüdyosuna giriş yapın burada yer alan gönderiler sekmesine giriş yaptığınız da daha önce yaptığınız paylaşımların listesini göreceksiniz buradan sileceğiniz fotoğrafları işaretleyin.

İnstagram Fotoğraf Silme

 

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.