Twitter Durduruldu Hatası 2023

Twitter kullanıcıları çoğunlukla twitter durduruldu hatası ile karşılaşmaktadır. Twitter durduruldu hatası kullanıcıların uygulamayı kullanmasını engellediğinden oldukça büyük bir sorundur fakat twitter neden durdurulur veya twitter durduruldu hatası ne demek diye merak ediyor ve twitter çalışmıyor hatası nasıl çözülür merak ediyorsanız hazırladığımız yazıda sürekli olarak karşınıza çıkan “tweetler şu anda alınamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyin hatası” nasıl çözülüceğine dair pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Aşağıda yer alan yöntemleri kendiniz karar vererek uygulayabilirsiniz.

twitter-durduruldu-hatasi-1
Twitter Durduruldu Hatası

Twitter Durduruldu Hatası Ne Demek?

Twitter durduruldu hatası, kullanıcılar uygulamayı kullanırken uygulamanın herhangi bir sebeple çalışmayı durdurması demektir.

Twitter Neden Durduruluyor?

Twitter neden durduruluyor diye merak ediyorsanız twitter uygulaması sosyal medya uygulamaları arasında en büyük ve en çok kullanıcıya sahip bir uygulama olduğundan sürekli olarak daha iyi hizmet verebilmek için güncelleme yapmaktadırlar diğer nedeni ise kullanıcı kaynaklı herhangi bir sebepten olabilir.

Twitter Durduruldu Hatası Çözümleri

Twitter kullanıcıları twitter durduruldu hatası ile karşılaştıklarında bu sorunu çözebilmelerine yardımcı olabilecek pek çok farklı yöntem bulunmaktadır. Uygulamayı kullandığınız sırada “tweetler şu anda alınamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyin hatası” veya “maalesef twitter durduruldu hatası” ile karşılaşıyorsanız twitter çalışmıyor demektir aşağıda yer alan çözüm yöntemleri twitter sorun giderme ve twitter çalışmıyor hatası çözümü için size yardımcı olabilir.

 • Telefonunuzu Yeniden Başlatın.
 • Twitterı Güncelleyin.
 • Telefonunuzu Güncelleyin
 • Saklama Alanını Kontrol Edin.
 • Twitterı Silin ve Yeniden Yükleyin.
 • Twitterı Zorla Durdurun.
 • Telefonunuzu Sıfırlayın.

1.Telefonunuzu Yeniden Başlatın

 • Telefonun güç düğmesine basılı tutun ve karşınıza çıkan yeniden başlat seçeneğine tıklayın.
 • Telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefonunuzu yeniden başlatmak twitter durduruldu hatası çözümü için faydalı olabilir çünkü telefonun yeniden başlatılması telefon içerisindeki twitter için kullanılan önbelleğin silinmesine sebep olacaktır. Belleğin silinmesi twitter çalışmıyor hatasını ortadan kalkmasına yardımcı olabilir belirli aralıklarla telefonunuzu yeniden başlatmak diğer uygulamalarda bu sorunlarla karşılaşmanızı engelleyebilir.

2. Twitterı Silin ve Yeniden Yükleyin

 • Uygulamayı Silin
 • Uygulama Marketinden Twitterı İndirn

Twitter uygulamasını silip yeniden yüklemek twitter çalışmıyor hatasını ortadan kaldırmakta size yardımcı olabilir. Twitter uygulaması telefonunuzda yüklüyken dosyalardaki herhangi bir sorundan dolayı çalışmıyor olabilir uygulamayı silip yeniden yüklediğinizde yenilenen dosyalar sorunsuz şekilde çalışabilir.

3. Twitterı Zorla Durdurma

 • Telefonun ayarlarını açın.
 • Uygulamalar sekmesine giriş yapın.
 • Twitter uygulamasının üzerine basılı tutun.
 • Zorla Durdur seçenğine tıklayın.

Twitter uygulamasındaki maalesef twitter durduruldu hatası ile ilgili sorunun kaynağı bazen yazılımsal olabilir bu sorunu çözebilmek için samsung ve android telefonlarda uygulanabilecek bir yöntem olan twitter zorla durdur uygulayabilirsiniz. Twitteri yeniden başlatmakta bu sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

4. Telefonunuzu Güncelleyin

Twitter uygulamasını kullanırken karşınıza twitter durduruldu hatası çıkıyorsa bunun sebebi her zaman twitter uygulaması olmayabilir. Çünkü güncel olmayan işletim sistemleri bazı sosyal medya uygulamaları ile uyumlu olarak çalışmayabilir bunun sonucunda twitter durduruldu ortaya çıkmaktadır. Telefonunuzun güncel olması uygulamalar ile uyumlu ve sorunsuz çalışabilmesini sağlar.

5. Saklama Alanını Kontrol Edin

 • Telefonun ayarlarına girin
 • Saklama alanına gidin.
 • Gereksiz uygulamaları silin.

Twitter uygulaması twitter durduruldu hatası veriyorsa pek çok sebebi olabilir bunlardan birtanesi ise telefonun saklama alanıdır. Saklama alanı dolu olan telefonlarda bazı uygulamalar verimli bir şekilde çalışamaz ve twitter uygulaması böyle durumlarda twitter durduruldu uyarısı vermektedir. Telefonunuzun saklama alanını kontrol edin ve gereksiz yer kaplayan fotoğraf, video ve uygulamaları silin.

6. Twitterı Güncelleyin

 • Uygulama marketine giriş yapın.
 • Güncellenmesi gereken uygulamaları kontrol edin.
 • Twitter güncel değilse güncelleyin.

Yukarıda yer alan yöntemleri uyguladınız ve hala maalesef twitter durduruldu hatası sorununu çözemediyseniz belkide twitteri güncellemek sorununuzun çözülmesine yardımcı olabilir. Twitter uygulaması sürekli kendini güncel tuttuğundan eski yazılımı sorunlar vermektedir eğer uygulamayı güncel tutarsanız daha az sorunla karşılaşırsınız.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

7. Telefonun Ayarlarını Sıfırlayın

Yukarıda yer alan yöntemlerin hepsini uyguladınız ve hala twitter uygulamasına giriş yaptığınızda karşınıza twitter durduruldu hatası çıkıyorsa telefonun fabrika ayarlarını sıfırlamak sizin için son yöntem olabilir. Twitter uygulaması için telefonunuzu sıfırlayacaksanız lazım olan gerekli bilgilerinizi ve telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın.

Eğer yukarıda yer alan adımları okuyarak uygulamakta zorluk çekiyorsanız aşağıya twitter çalışmıyor sorunu ile ilgili sorunlarınızı çözmenizde size yardımcı olabilecek bir twitter başa dönüyor, twitter durduruldu ve twitter neden durduruluyor hatasına çözüm olabilecek bir video bırakıyoruz.

Kaynak

 

 

 

 

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.