5 Adımda Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar? 2023

Tiktok’da paylaştığınız videoların keşfete düşmesi hesabınızı büyütmek için çok önemlidir fakat paylaştığınız videolar keşfete düşmüyor ve etkileşim almıyorsa tiktok keşfet engeli almış olabilirsiniz tiktok keşfet engeli nasıl kalkar diye merak ediyorsanız hazırladığımız bu yazımızda tiktok keşfet engeli kaldırmanın yollarını adım adım hazırladık bu tiktok keşfet engeli nasıl kalkar 2023 adımlarını uygulayarak hesabınızın keşfet engelini kaldırabileceksiniz işte 5 adımda tiktok keşfet engeli nasıl kalkar içeriğimiz.

tiktok-kesfet-engeli-nasil-kalkar-2
Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar

Tiktok Keşfet Engeli Nedir?

Tiktok keşfet engeli, tiktok algoritması tarafından kullanıcılara belirli kuralları ihlal etmelerinden dolayı tiktok keşfet engeli uygulamaktadır.

Tiktok kullanıcıları tiktok platformu tarafından uygulanan kuralları ihlal etmesinden dolayı uygulanmaktadır bu ihlal sonucunda kullanıcıların paylaşımlarında etkileşimlerde azalma ve keşfete düşme oranları azalmaktadır.

5 Adımda Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar?

Tiktok tarafından belirlenen kuralları ihlal ettikten sonra hesabınız tiktok algoritması tarafından tiktok erişim engeli ile cezalandırılacaktır bu tiktok erişim engeli kaldırabilmek için uygulamanız gereken bir kaç adım bulunmaktadır eğer bunları uygulamazsanız tiktok hesabınızın keşfete yeniden çıkması zor olabilir aşağıda tiktok keşfet engeli nasıl kalkar bilgilerini sizler için adım adım hazırladık.

 1. Tiktok Uygulamasına giriş yapın.
 2. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “BEN” kısmına tıklayın.
 3. “BEN” kısmına tıkladıktan sonra sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayarak destek kısmına gelebilirsiniz.
 4. Destek kısmına giriş yaptıktan sonra “Bir Problemi Rapor Et” tıklayın ve sağ üst taraftaki ikona tıklayabilirsiniz.
 5. Karşınıza çıkacak olan mesaj kutucuğuna “Tiktok keşfet engelimin kaldırılmasını talep ediyorum” mesajını yazarak engel kaldırma isteğinde bulunabilirsiniz.

Tiktok Keşfet Engeli Kaç Gün Sürer?

Tiktok hesabınızda paylaştığınız videoların keşfete düşmediğini ve erişim almadığını gözlemlediyseniz hesabınız tiktok algoritması tarafından keşfet engeli ile cezalandırılmış demektir peki tiktok keşfet engeli kaç gün sürer? tiktok keşfet engeli süresi hesabınızın ceza aldığı sayı ile ilgili olarak artmaktadır aşağıda tiktok keşfet engeli sürelerini inceleyebilirsiniz.

 1. Tiktok hesabınız ilk kez keşfet engeli aldıysa 7 gün sürebilir.
 2. İkinci kez tiktok keşfet engeli aldıysanız 12 gün sürebilir.
 3. Üçüncü kez tiktok keşfet engeli aldıysanız 15 gün sürebilir.
 4. Dördüncü kez tiktok keşfet engeli aldıysanız 18 gün sürebilir.
 5. Beşinci kez tiktok keşfet engeli aldıysanız 21 gün sürebilir.

Yukarıda yazan tiktok erişim engeli ile karşılaştıysanız hesabınızın engelini kaldırabilmek için tiktok keşfet engeli nasıl kalkar bölümündeki adımları uygulayarak tiktok keşfet engelini kolaylıkla kaldırabilirsiniz.

tiktok-kesfet-engeli-nasil-kalkar-1
Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar?

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

 1. Tiktok Keşfet Etiketleri
 2. İnstagram Sesli Arama
 3. İnstagram Spam Kaldırma
 4. Twitter Gelişmiş Arama Teknikleri

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır?

Dünyanın en büyük video platformu tiktok herkes tarafından yoğun olarak kullanılmaktadır bu platformda popüler olabilmek ve etkileşim alabilmek için keşfete çıkmak oldukça önemlidir fakat paylaştığınız videolar keşfete çıkmıyor ve oldukça az etkileşim ile izlenme alıyorsa muhtemelen keşfet engeli almış olabilirsiniz fakat tiktok keşfet engeli pek çok farklı sebebi olabilir aşağıda tiktok keşfet engeli nasıl anlaşılır inceleyebilirsiniz.

 1. Videolarınızın izlenmesi düşebilir.
 2. Videolarınızın beğenme sayısı düşebilir.
 3. Videolarınızı farklı hedef kitlelerden keşfeden kullanıcılarda azalma olabilir.
 4. Tiktok videolarınıza eklediğiniz hastaghlerden izlenme ve beğeni alamayabilirsiniz.
 5. Tiktok hesabınızın takipçi sayısı düşebilir.
 6. Paylaştığınız videoların yorum ve beğeni sayısında sert düşüşler yaşanabilir.

Tiktok Keşfet Engeli Nedenleri

Tiktok hesabınızda paylaştığınız videoların izlenme sayıları ve beğenme sayılarında oldukça büyük düşüşler yaşıyorsanız hesabınız muhtemelen tiktok algoritması tarafından tiktok erişim engeli almış olabilir tiktok keşfet engeli sebeplerini aşağıda yazan maddelerden öğrenebilirsiniz.

 1. +18 Videolar paylaşmak.
 2. Şiddet içeren videolar paylaşmak.
 3. Politik veya siyasetle ilgili videolar paylaşmak.
 4. Hakaret içerikli videolar paylaşmak.
 5. Bir başkasının içeriğini kopyalamak.
 6. Bir başkasının videosunu çalmak.
 7. Videolarınızın başkası tarafından şikayet edilmesi.

Tiktok platformu dünyanın en çok kullanılan uygulaması olduğu için keşfet algoritması oldukça hasasstır bu yüzden yaptığınız paylaşımlara göre cezalar uyguluyor bu cezalar hesabın kapatılmasına kadar gidebilir çünkü pek çok farklı kural bulunduğu için bunları ihlal ettiğinizde öncelikle hesabınızın bilinirliğine daha sonra hesabınızın sahip olduğu etkileşim potansiyeline zarar vermiş olursunuz.

Tiktok keşfet engeli ile karşılaşmamak için tiktok tarafından uygulanan kurallara dikkat ederek içerikler üretmeli ve paylaşmalısınız içeriklerinizin her zaman özgün ve ilgi çekici olması keşfete düşmenizi sağlayabilir bunun sonucunda içeriğinizin çok fazla izlenme ve beğeni almasını sağlayabilirsiniz.

Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar merak ediyorsanız aşağıya işinize yarayacak bir video bırakıyoruz bu videoyu izleyerek tiktok hesabınızın keşfet engelini kaldırabilirsiniz.

Kaynaklar

Tiktok keşfet engeli nasıl kalkar yazımızda kullandığımız kaynakları aşağıda inceleyebilirsiniz.

 1. Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar? – Tiktok Topluluk Kuralları
 2. Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar 2023 – Hesap ve Kullanıcı Güvenliği
 3. Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar – Tiktok Yardım Merkezi

 

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.