Hacklink Nedir? Hacklink Teknikleri Nelerdir? Hacklink Nasıl Yapılır? 2022

İnternette hacklink diye arama yaptığınızda karşınıza binlerce sonuç çıkmakta bu sonuçların bir çoğu bu yöntem hakkında pek fazla bilgi vermezken bir çoğu da İllegal link hakkında yanlış bilgiler vermektedir. Seodefteri.org ekibi olarak hacklink nedir? gibi arama sonuçlarında yapılan pek sorguyu bir yazı başlığı altında topladık. Bu yazıya başlamadan önce şunu söylemek gerekiyor “İllegal link Zararlıdır” çünkü kısmına burada değil aşağıda hazırladığımız başlıkların altında İllegal link hakkında her şeyi öğrenebilirsiniz.

Hacklink Nedir?

Hacklink, bir siyah şapka seo tekniğidir. Hacklink, hackerler tarafından bir siteye sızıp site içerisine başka bir sitenin linkinin gizlice eklenmesi ile yapılmaktadır. Hacklink, bir sitenin başka bir siteye haberi olmadan backlink vermesi demektir. Öyle ki İllegal link saldırısına uğrayan siteler bunun farkına varamamaktadır. Çünkü sitede link kontrolü yapmak zor ve uğraştırıcı bir iş olduğu düşünülmektedir.

İllegal link genellikle domain puanı yüksek, google gözünde değerli olan sitelere uygulanmaktadır çünkü backlink değerli bir siteden alındığı takdirde sıralama sonuçlarını etkileyebilir. İllegal link tekniğini uygulayarak başka bir siteden bağlantı alan site sıralama sonuçlarında hızla yükselmektedir.

Hacklink Nasıl Yapılır? Hacklink Teknikleri

İllegal link teknikleri ile ilgili çok farklı yöntemler bulunmamaktadır. İllegal link tek bir amaç için yapılır oda İllegal link yaptıran kişi hacklediği siteden kendisine backlink alabilmektedir. İllegal link tekniği genellikle şöyle uygulanmaktadır:

  1. Arama sonuçlarında yükselmek isteyen siteler İllegal link hizmeti veren firmalarla anlaşır.
  2. Hacklink firması pagerank ve dr puanı yüksek olan siteleri yada hedeflenen sitenin zayıf noktaları tespit eder ve illegal yöntemler kullanarak sitenin içerisine sızar.
  3. Site içerisine sızdıktan sonra sıra link eklemeye geliyor site içerisine eklenilecek link bulunmamalı ve fark edilmemesi gerekiyor bunun için llinkleri stil dosyalarının içerisine saklayarak eklemektedirler.
  4. Kod bilgisi bulunmayan veya İllegal link nedir bilmeyen seo uzmanları bu İllegal link saldırısından hiç bir zaman haberi olmuyor ve rakipleri tarafından arama sonuçlarında geçiliyor.

Bakıldığında temel düzeyde bir seo uzmanı için google search console üzerinden tespit edilebilecek bir sorun olarak gözükebilir fakat görünenin aksine durum böyle değil. İllegal link site içerisinde verilen bir link olduğu için stil dosyalar içerisine eklendiğinden google search console içerisinde gözükmemektedir.

İllegal Link Ne İşe Yarar?

  • Web sitelerin arama sonuçlarında ön sıralara çıkmasını sağlar.
  • Değerli sitelerden aldığı bağlantılardan dolayı sitenin değerinide arttırır.
  • Site trafiğini arttırır çünkü arama sonuçlarında ön sıraya çıkmayı sağlar.
  • Rakip siteler ile rekabet ederken çok hızlı bir şekilde yükselmeyi sağlar.

Yukarıda saydığımız olumlu gözüken aslında çok zararlı olan İllegal link asla yapılmaması gereken bir black hat seo tekniğidir. Yukarıda ki olumlu sonuçlar organik seo tekniklerine dayanmadığı için kısa ömürlü bir başarıdan başka bir şey değildir. Arama sonuçlarında ön sıralarda kalmanız 1-2 haftadan fazla sürmeyecektir ve organik bir çalışma yürütmediğiniz için illegal hizmetlerine bağımlı olarak kalabilmenizde olasıdır. Seo, organik çalışma demektir bu yüzden asla kullanılmaması gerekiyor. Ayrıca İllegal link, organik seo çalışmasından daha zor sizi organik seo çalışmasına davet ediyorum :).

İllegal Link Çalışması Zararları

Bu tekniği uyguladığınız site bunu fark ettiğinde google bildirir ve siteniz ceza alır. Sitenizin alacağı cezalar uzun süre sitenize zarar verebilir bunlar elbette ki anahtar kelimelerde çok hızlı bir düşüş olarak aklınıza gelebilir fakat bunlarla sınırlı değil sitenizin arama sonuçlarında yer alan indexleri silinebilir, siteniz kara listeye alınabilir. Kötümser değilim, bu teknik gerçekten tercih edilmemesi gereken bir yöntem bunu hırsızlık olarak düşünebilirsiniz.

hacklink-nedir-hacklink-teknikleri-1

Neden İllegal Link Yapılır?

Bu teknik web site sahiplerinin seo hizmetlerine bütçesinin yetmemesi durumunda başvurdukları bir yöntem. İllegal link tekniği, seo hizmetinden daha ucuz olabilir ama site sahibinin kendisini kandırmasından da bir farkı yok. Değersiz bir siteniz var ve onu arama sonuçlarında birinci sırayada çıkartsanız içerikleriniz kullanıcının ilgisi çekmediğinde siteden çıkış ile karşılaşacaksınız bu yüzden organik seo çalışması çok önemli. İllegal link, organik seo gibi uzun vadeli faydalar sağlamaz, kısa vadeli palyatif çözümlerle sitenisini arama sonuçlarında ilk sıralara çıkartmaya çalışan herkes google tarafından illa ki cezalandırılacaktır :).

İllegal Link ve Seo İlişkisi

Hacklink ve seo ilişkisi ile söylenecek çok fazla şey var çünkü hacklink bir siyah şapka seo tekniğidir. Siyah şapka seo tekniği kısa vadeli çözümler sunarken beyaz şapka seo teknikleri web sitelerin arama sonuçlarında uzun vadeli başarılar elde etemsini sağlar bu yüzden hacklink ile seo ilişkisi çok farklıdır. Hacklink, seo demek değildir. Organik çalışmalar seo demektir.

Hacklinkler Nasıl Şikayet Edilir?

Sitenizde bu çalışmayı tespit ettiğinizde bunu google bildirebilirsiniz aşağıya bıraktığımız linke tıklayarak sitenizde tespit ettiğiniz google bildirerek bu sitenin ceza almasını sağlayabilirsiniz.

Google Spamları Hakkında

İlginizi Çekebilir: Anti Seo Nedir