En İyi Hacker Programları 2023 Listesi

İnternet ve bilgisayar dünyasında adını sıkça duyduğumuz hackerlar hack işlemi için hacker programları kullanmaktadır. Hackerler programları kullanıcının ihtiyaçlarına ve analizlerine göre değişeceğinden dolayı etik çalışmalar yapan hacker programları ve bilgisayar korsanları tarafından kullanılan profesyonel hack programları da kullanılmaktadır. Hazırladığımız bu yazımızda en iyi hack programları ve etik hacker programları listesini sizler için hazırladık.

En İyi Hacker Programları Listesi 2022

Hacker programları, yetenekli bilgisayar uzmanı olan siyah şapkalı internet korsanları tarafından bilgisayar sisteminin zayıf noktasını tespit etmek ve hacklemek için kullanılmaktadır.

Bilgisayar korsanları yani hackerler profesyonel hack programları kullanırlar. Hacklerlerin kullandığı programları genellikle popüler ve oldukça etkili en iyi hack programları olmaktadır. Bu programları kullanarak bilgisayar veya bir hesabın açığını tespit ederek zarar vermektedirler.

hacker-programları
Beyaz Şapkalı Hack Programları & Siyah Şapkalı Hack Programları

Beyaz Şapkalı Hacker Programı & Siyah Şapkalı Hacker Programı

 • Nmap
 • Metasploit
 • Wireshark
 • Hashcat
 • Burp Suite
 • Windows Acunetix
 • SQLmap
 • Social-Engineer Toolkit
 • Evilginx
 • Linux – Wifite
 • Aircrack-ng
 • Recon-ng
 • Rainbow Crack
 • Canvas
 • John the Ripper
 • Angry IP Scanner
hacker-programlari-1
En İyi Hacker Programları 2023

John the Ripper Hacker Programı

John the ripper, parola kırma aracı olarak kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. Sözlük saldırılarında şifre kırmak için kullanılmaktadır. Bu hacker programının başarı oranı çok yüksek olmasa da kırılacak şifrenin türüne ve kullanılan karakterine göre değişmektedir. Ücretsiz ve paralı sürümleri de bulunmaktadır.

 1. Ücretsiz ve Ücretli versiyonları bulunmaktadır.
 2. Kolay kullanıma sahiptir.
 3. Parola kırmak için kullanılır.

 

hacker-programlari-2
En İyi Hacker Programları 2023

Metasploit Hack Programı

Metasploit, açık kaynak kodlu yapıya sahip bir hacker programıdır. Pek çok farklı işletim sistemiyle uyumlu çalışabilmesinden dolayı popüler bir hacker programıdır. Metasploit programı direkt sisteme saldırı yapmak için kullanılmaz. Farklı backdoor dosyaları oluşturarak saldırı yapabilme imkanı sunmaktadır.

Metasploit ruby dili ile geliştirilmiştir. Farklı web sitelerden kodlar kullanarak da saldırı yapabilme imkanı sunmaktadır.

Metasploit programı özellikle etik hackerlar tarafından kullanılmaktadır. Popülerliği ve pek çok farklı işletim sistemiyle uyumlu çalışabilmesinden dolayı hackerlar tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Metasploit Hack Programı Özellikleri

 1. Farklı işletim sistemleriyle uyumlu çalışmaktadır.
 2. Açık kaynak kodlu yazılıma sahiptir.
 3. Saldırıları tespit edebilme imkanı sunar.
 4. Güvenlik açıklarını tespit edebilir.
 5. Uzaktan saldırı ve güvenlik açığı kontrolü yapabilme imkanı sunar.

Kali Linux Hack Programı

Kali linux, linux işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcılarının tanıdığı ve oldukça fazla kullandığı bir hacker programıdır. Linux işletim sistemi içerisinde en çok kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. bu aracın en önemli özellikleri wifi şifresi kırabilir, sahte network oluşturabilir ve güvenlik açıklarını bulabilir.

 1. Güvenlik açığı tespit edebilir.
 2. Sahte network oluşturabilir.
 3. Wifi şifresi kırabilir.

IronWASP Hack Programı

IronWasp, Açık kaynak kodlu bir yazılıma sahiptir. Sistem açığını taramak veya uzaktan saldırmak için hacklerler tarafından kullanılmaktadır. hackerların kullandığı programlar arasında en sık ve en eski hacker programları olarak yer almaktadır. Bazı kesimler tarafından en iyi hack programları listesi içerisinde ilk sıralara da koyulmaktadır. Eski bir hacker programı olmasından dolayı profesyonel hack programları olarak kullanılmaktadır.

IronWASP Programı Özellikleri

 1. Saldırı tespit etme
 2. Güvenlik açıklarını tarama
 3. Ağları birbirine bağlayabilir ve numaralandırabilir.
 4. Kullanılan ağ içerisinde güvenlik açığını bulabilir.
 5. Açık kaynak kodlu yazılıma sahiptir.
 6. DNS sorgulama imkanı bulunmaktadır.
 7. En iyi hack programları arasında yer alır.
 8. Eski ve profesyonel hacker programları arasında gösterilir.

SQLNinja Hack Programı

SQLNinja, etik hackerler tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu hack programının en önemli özelliği güvenlik açıklarını tespit edebilme ve web uygulamalarının güvenlik açıkları üzerine analiz edebilme imkanı sunmaktadır. Pek çok farklı bilgisayar işletim sistemi ile uyumlu çalışabilmesinden dolayı etik hackerların en çok kullandığı hacker programları arasında yer almaktadır.

SQLNinja Programı Özellikleri

 1. Farklı işletim sistemleri ile uyumlu çalışmaktadır.
 2. Güvenlik testi modu bulunmaktadır.
 3. Detaylı analiz yapabilirsiniz.

Maltego Hack Programı

Maltego, veri bilimcileri ve hackerler tarafından yoğun olarak kullanılan oldukça popüler bir profesyonel hack programları arasında yer alır. Aktif ve pasif bilgi toplayabilmek için hackerler bu programları kullanmaktadır.

Özellikle internet siteleri üzerinde güvenlik açıklarını tespit edebilmek için kullanılan etik hacker programıdır. Web sitelerin whois verilerini, sosyal medya hesaplarını, dns adreslerini ve arama motorlarını araştırmak ve denetlemek için kullanılmaktadır.  Maltego programı profesyonel hack programları arasında yer almasının en önemli sebebi pek çok farklı işletim sistemi ile uyumlu çalışabilmesidir bu özelliği onu en iyi hack programları arasında olmasını sağlıyor.

Maltego Hack Programı Özellikleri

 1. Farklı işletim sistemleriyle uyumlu çalışır.
 2. Veri analizi için kullanılır.
 3. IP Adreslerini tespit etmeyi sağlar.
 4. E-Posta adreslerinin verilerini çeker.
 5. Telefon numaralarını toplar.
 6. Canlı veri paylaşımı imkanı sunar.
 7. 10.000 veriyi çekebilirsiniz.
 8. Java1.8 üstü sürümlerle çalışmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılarımız

Nikto – Hack Programı

Nikto, dünyanın en çok kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. Bu hacker programı pek çok farklı işlevi yerine getirebilmesinden dolayı en iyi hack programları arasında yerini almaktadır. Basit bir arayüze sahip olmasından dolayı popülerdir.

Nikto hack programı, 6000 den fazla dosyayı ve sunucuları kullanarak tarama yapan bir web tarayıcısıdır. Açık kaynak kodlu bir yazılıma sahiptir. Sunucuları yapılandırma ve güncelleme özelliklerinden dolayı oldukça sık kullanılmaktadır.

Nikto Hack Programı Özellikleri

 1. Perly dili ile yazılmıştır.
 2. Açık kaynak kodlu bir yazılımdır.
 3. Basit bir arayüze sahiptir.
 4. En eski hack programları arasında yer almaktadır.
 5. Güvenlik açıklarını tespit edebilir.
 6. XSS Güvenlik açıklarına testler yapabilir.
 7. Saldırılara karşı tespit edebilme.
 8. Verileri csv ve html formatında çekebilirsiniz.
 9. Eski hacker programları ile uyumlu çalışmaktadır.
 10. Komut satırı kolayca güncellenebilir.
 11. Apache ve cgiwrap kullanıcı profili numaralandırılabilir.
 12. HTTP desteği bulunmaktadır.
 13. SSL desteği bulunmaktadır.
 14. Alt alan adını tahmin edebilir.

OpenVAS Hacker Programı

OpenVAS, web tabanlı arayüze sahip olması ve ana bilgisayarınızdaki güvenlik açıkları ve saldırıları anlık olarak uzaktan bile tespit edebilmek için kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. Pek çok farklı bilgisayar işletim sistemi ile uyumlu çalışabilmesinden dolayı yoğun olarak kullanılmaktadır.

Openvas, sistemde güvenliğinin zayıf noktalarını tespit edebilme ve tarayarak denetim altına alabilmesinden dolayı en çok kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. Açık kaynak kodlu olmasından dolayı etik hackerler bu hacker programını yoğun olarak kullanmaktadır.

 1. Güvenlik taraması yapabilir.
 2. Saldırıları tespit edebilir.
 3. 40.000 den fazla güvenlik sorunlarını tespit edebilir.
 4. Gerçek zamanlı olarak farklı bilgisayarlardan tarama yapılabilir.
 5. Verileri grafik haline getirebilirsiniz.
 6. İstatistikler oluşturabilirsiniz.
 7. Açık kaynak kodlu bir yazılımdır.
hacker-programlari-3
En İyi Hacker Programları 2023

Nmap Hack Programı

Nmap, eski hack programları arasında yer alan bu hack programı profesyonel hack programları arasında en çok kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. Gerçek zamanlı olarak ana bilgisayarı kontrol edebilme ve detaylı analiz edebilme imkanı sunmaktadır. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz olmasından dolayı en çok sevilen hackerlerin kullandığı programlardır.

Nmap Hacker Programı Özellikleri

 1. Ağları numaralar ile eşleştirebilirsiniz.
 2. DNS Sorgulaması yapabilirsiniz.
 3. Ana bilgisayarı kontrol edebilirsiniz.
 4. Cihaz güvenliğini kontrol edebilirsiniz.
 5. Güvenlik risklerini tespit edebilirsiniz.

Cain – Abel Hacker Programı

Cain Abel, hacker programı diğer hacker programları gibi çok fazla kullanılmaktadır. bu programın en önemli özellikleri şifre kırabilmesi, sözlük yönetimine yetki verebilir. Bu program windows işletim sistemine aittir bu yüzden de en çok kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır.

 1. Şifre kırma özelliğine sahiptir.
 2. Windows işletim sistemine aittir.

Wireshark Hack Programı

Wireshark, network trafiğini gerçek zamanlı olarak analiz edebilme imkanı sunan en çok kullanılan etik hacker programları arasında yer almaktadır. Ücretsiz olması ve açık kaynak kodlu olmasından dolayı oldukça popüler bir hack programıdır. Bu programın en çok kullanılmasını sağlayan en değerli özelliği kaydedilen dosyaları daha sonra incelemek içinde kullanılmasıdır.

Güvenlik sorunlarını anlık olarak tespit edebilen bu hack programı 300 den fazla network protokolünü destekler. Sorunları tespit ve analiz edebilir ve bu sorunları çözebilir. Wireshark, pek çok farklı işletim sistemi ile uyumlu çalışmaktadır.

Wireshark Hack Programı

 1. Güvenlik açıklarını tespit etmektedir.
 2. Farklı işletim sistemleri ile uyumlu çalışmaktadır.
 3. Farklı network protokollerini desteklemektedir.
 4. Hızlı ve güçlü analiz imkanı sunmaktadır.
 5. Protokollerin güvenlik şifrelerini test eder ve çözer.
 6. Analizlerden elde edilen verileri excel ve html formatında alabilirsiniz.
 7. Gzip formatlı dosyaları hızlı tarar ve açar.
 8. Ücretsizdir.

Linux – Wifite Hacker Programı

Linux Wifite, programı linux işletim sistemine sahip kullanıcılar için oldukça değerli hacker programları arasında yer almaktadır.  wifi şifresi kırabilme, brutforce saldırılarına karşı güvenlik önlemi alma veya saldırma imkanı sunmaktadır. handkshake saldırılarına karşıda önlem ve tarama imkanı bulunmaktadır.

Güçlü ve oldukça iyi bir profesyonel hacker programları arasıdna yer alan wifite hacker programı WPA2 gibi zor şifreleride kırabilmektedir.

Linux – Wifite Hacker Programı Özellikleri

 1. Wifi şifresi kırabilir.
 2. Handshake saldırılarını önleyebilir.
 3. Brutforce saldırısı yapabilir ve tarama yapabilir.
 4. Ücretsizdir.
 5. Zor şifreleri kırabilir.
hacker programlari 4
En İyi Hack Programları 2023

Burp Suite Hacker Programı

Burp suite, web sitede bulunan kullanıcılardan elde edilen çerezleri analiz ederek bunlar sonucunda parametreler oluşturmaktadır. Çerezleri analiz ederek web uygulamalarında bulunan güvenlik açıklarını analiz edebilmek için kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır.

SQLMap Hacker Progamı

SQLMap, Dünyanın en çok kullanılan programlama dilleri arasında yer alan python programlama dili ile yazılmıştır. Etik hackerler tarafından siber güvenlik testleri için kullanılmaktadır. Web sunucularının güvenliğini arttırmak ve zayıf noktaları tespit edebilmek için kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. Veri tabanında bulunan açıkları tespit edebilmek için kullanılan en profesyonel hacker programları arasında yer almaktadır.

SQLMap Hack Programı Özellikleri

 1. Açık kaynak kodlu bir yazılımdır.
 2. Veri tabanını analiz edebilir.
 3. Veri tabanında bulunan açıkları tespit edebilir.
 4. Kullanıcıları numaralandırabilme özelliği bulunmaktadır.
 5. Sözlük tabanlılarda şifre kırabilme özelliğine sahiptir.
 6. Farklı veri tabanları ile uyumlu çalışmaktadır.

Windows Acunetix Hacker Programı

Acunetix, windows işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcıları tarafından kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. Profesyonel hacker programları arayanlar için oldukça değerli ve kapsamlı bir hacker programıdır.

Kendi bünyesi içerisinde sayısal araçlar bulundurmasından dolayı bu özelliği onu en iyi hacker programları arasına koyuyor.  Acunetix hacker programı yukarıda bahsettiğimiz sql web siteleri ile komut çalıştırma ve denetleme olarak entegre şekilde çalışabilmektedir.

Acunetix hacker programı çok kapsamlı hacker programları olmasından ziyade oldukça basit ve kolay bir hacker programıdır. Basit arayüzü ve ücretsiz olmasından dolayı windows işletim sistemine sahip kullanıcılar farklı hacker programları aramadan bu programı kullanabilmektedir.

Angry IP Scanner – Hacker Programı

Angry IP Scanner, Hacker programları arasında en sırayı alan bu hacker programı oldukça profesyonel hackerler ve yeni başlayanlar tarafından kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır.

Açık kaynak kodlu ve ücretsiz olmasından dolayı en çok kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır. Bu yüzden hacker programları piyasası içerisinde en çok tercih edilen programlar arasında yer alıyor. Bilgisayar uzmanları tarafından ve IP Adreslerini tespit edebilmek ve güvenlik açıklarını ve saldırılara karşı önlem alabilmek için kullanılan hacker programları arasında yer almaktadır.

Kaynak

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.