Google LLC Nedir? Google LCC Ne Demektir?

Google, 2017 yılına kadar google inc olarak bilinmekteydi. Fakat her geçen gün büyüyen dünyanın dev arama motoru her sektörde adını duyurmaya her sektörde liderlik peşinde koşabilmek için pek çok farklı sektörde hizmet verebilmek için ürün geliştirmeye ve hizmet vermeye devam ediyor. 2017 Yılında google inc, yerine google llc geçiş yaptı fakat herkesin aklında ki soru şu Google llc nedir? google llc ne demek? hazırladığımız yazımızda 2017 den sonra hayatımıza giren google llc nedir bunu anlatacağız.

Google LLC Nedir?

Google llc nedir, 2017 yılında sağladığı pek çok hizmet ve ürün ile birlikte google llc adını aldı yani google limited şirket haline geldi. Google llc amerikanın çok uluslu bir şirketidir çünkü pek çok alanda ücretsiz hizmet vermektedir.

Google, dünyanın en büyük arama motoru olarak biliniyor fakat google sadece arama motorundan ibaret değildir. Google dosya transfer sitesine, haritalara, takvim, görüntülü konuşma, google play yani uygulama mağazası gibi pek çok alanda ücretsiz hizmet veren bir şirkettir.

google-llc-nedir-4
Google LCC Nedir

Google LLC Sağladığı Hizmetler

Google llc, dünyanın en büyük internet devi ve internetin ulaştığı her alanda kullanıcılarına hizmet veriyor. Google llc hizmet verdiği alanlar kişisel ve kurumsal olarak ayrılmakta ücretli olarak da hizmet verdiği alanlar bulunmaktadır.

google-llc-nedir-3
Google LCC Nedir

Google Kurumsal Reklam Programı

Google şirketi ücretsiz olarak pek çok alanda hizmet veriyor fakat gelirinin büyük bir kısmını kurumsal reklamlardan elde etmektedir. Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olmasından dolayı müşteriler ile ürün sahiplerini arama sonuçlarında reklamlar göstererek veya web sitelerde reklamlar karşılarına çıkartarak gelir elde etmektedir.

Google gelirini doubleclik sayesinde elde etmektedir. Kullanıcıların ilgi alanlarına ve arama yaptıkları verilere göre reklamlar göstermektedir. Hedef kitlenin memnuniyetine uygun bir şekilde reklam pazarlama stratejisini uygulamaktadır.

Google Reklam ve Pazarlama Hizmetleri

  • Google Analytics,
  • Google AdWords,
  • Google AdSense

Google reklamları kullanarak ürünlerini pazarlayan firmalar google tarafından bu ürünler hakkında detaylı bilgi edinebilmek için geliştirilen hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanmaktadır.

İlginizi Çekebilir: Arama Motorları

Google Arama Motoru

Google herkesin bildiği üzere adını arama motoru olarak duyurmuştur. Dünyanın en büyük ve en çok kullanılan arama motoru olduğu için seo ve sem sektörünün stratejilerini kendi geliştirdiği algoritmalar ile adeta belirlemektedir. Dünyanın en büyük arama motoru sadece bilgi aramasıyla ilgili değil pek alanla ilgili arama motoru hizmeti vermektedir.

  • Google Görseller
  • Google Haber
  • Google Harita
  • Google Alışveriş
  • Google Akademi

İlginizi Çekebilir: Google Ne Demek?

Google Araçları

Google dünyanın en büyük arama motorudur fakat kullanıcılarına sadece arama motoru olarak hizmet vermiyor. Google geliştirdiği pek çok hizmeti kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır. Geliştirdiği ve dünyanın en çok kullandığı google hizmeti gmaildir. Gmail yanında google belgeler de çevrimiçi olarak hizmet vermektedir.

google-llc-nedir-1
Google LCC Nedir

Google LLC Sağladı Diğer Hizmetler

Dünyanın en büyük arama motoru olan google arama yapan kullanıcılardan ihtiyaçlarına göre hizmet ve uygulama geliştirmektedir. Bunların arasında en önemlisi google playdir. Google play andorid telefonlarda varsayılan olarak kullanılan uygulama mağazasıdır. Dünyanın en büyük şirketi olmasında ki en önemli neden her dile ait tercüme sistemi olan google translate sistemine sahip olması ve google haberler ile anlık haber alabilme imkanını sunmaktadır.

Kaynak

Google llc nedir?

Google Llc nedir

 

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.