Web Site Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Web site kurduktan sonra sitenizi optimize etmeniz gerekmektedir. Web sitenizi nasıl optimizasyonu yapabilmek için bir kaç işlem uygulamanız gerekiyor. web site optimizasyonu yapabilmek için aşağı da hazırladığımız içeriği okuyabilir ve web sitenizi google kurallarına uygun bir şekilde optimize edebilirsiniz.

Rakip Analizi

Web site optimizasyonu için başlamadan önce sitenizin rakip sitelerle arasında ki farkları analiz etmeniz gerekmektedir. Analizleriniz sitenize uygulayacağınız optimizasyonların ne olacağını belirleyecektir. Analiz yaparken dikkat etmeniz gereken anahtar kelime, site hızı, içerikler ve yazı başlıkları gibi önemli detaylara dikkat etmek gerekmektedir.

Site Hızı

Site hızı, google yaptığı son güncellemelerden sonra site hızına çok fazla önem verdiği ortaya çıkmaktadır. Site hızı, google arama sonuçlarında sitelerin sıralamalarını yükseltmesi için kullandığı önemli bir kriterdir. Site hızını optimize edebilmek ve analiz edebilmek için pek çok farklı araç bulunmaktadır. web site optimizasyonu için Google page speed aracını kullanarak site hızı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

SSL Sertifikası

Ssl sertifikası, web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara sitenizin güvenli olduğu mesajını vermektedir. web sitenizin güvenli olması sadece kullanıcılar için değil google arama sonuçlarında da etkilidir. googlebotlar sitenin güvenli olup olmamasına dikkat etmesinden dolayı sitenizin ssl sertifikası arama sonuçlarında ön sıraya çıkabilmesini etkilemektedir. ssl sertifikası ile marka bilinirliği ve müşterilere karşı güven verebilirsiniz.

Anahtar Kelime

Anahtar kelime, web sitenizin arama sonuçlarında yani “serp” kısımında yer alabilmesi için doğru anahtar kelimeleri kullanmanız gerekmektedir. Anahtar kelimelerin kullanıcılar tarafından aratılan ve arama hacminin sitenize trafik, dönüşüm kazandırabilecek kelimeler olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Anahtar kelimelerinizin kaliteli olması ve sitenizin iç ve dış seo bakımından kalitesinin olması arama sonuçlarında ön sıralara çıkabilmenizi sağlayabilir.web site optimizasyonu için anahtar kelime araçları kullanarak sitenize uygun anahtar kelimeleri seçebilirsiniz.

SEO Uyumlu Makale

SEO uyumlu makale, google ve kullanıcılar tarafından çok önemlidir. SEO uyumlu makalelere sahip olan web siteler genellikle arama sonuçlarında ön sıralarda yer almaktadırlar. Arama sonuçlarında yer alan web siteler genellikle arama hacmine sahip olan anahtar keliemlerle kurgulanmış içerikleri web sitelerinde barındırmaktadırlar. SEO uyumlu makaleler siteniz trafik kazandırabilir. web site optimizasyonu için seo uyumlu makaleler kullanarak rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Backlink

Backlink, bir sitenin diğer siteyi referans göstermesidir. Backlinkler arama sonuçlarında web sitelerin yükselmesini önemli oradan etkilemektedir. Bu yüzden backlinkler belirli bir strateji doğrultusunda kullanıması gerekmektedir. Backlinkler genellikle gelişigüzel şekilde kullanıldığında web siteler arama sonuçlarında ön sıralara çıktığında hızlı bir süre içerisinde gerileme yaşamaktadır. bu yüzden backlink stratejisine uygun bir şekilde optimize işlemleri gerekmektedir. web site optimizasyonu için backlink stratejisi uygulamanız gerekmektedir.

Kaynak

web site optimizasyonu nasıl yapılır

 

 

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]