En İyi Periscope Benzeri Uygulamalar 2023

İnternet ve teknolojinin gelişmesiyle canlı yayın yapmak sadece televizyonlara değil periscope benzeri uygulamalar kullanılarak da yapılmasını sağladı. Sizde sosyal medya platformlarında periscope benzeri uygulamalar arıyor ve kendi içeriklerinizi canlı yayınlar yaparak hedef kitlenize ulaştırmak istiyorsanız hazırladığımız bu listede kendinize uygun periscope benzeri uygulama bulabilir hedef kitlenize canlı yayınlar yaparak para kazanabilirsiniz işte periscope benzeri uygulamalar listesi.

periscope-benzeri-uygulamalar-1
Periscope Benzeri Uygulamalar 2023

En İyi Periscope Benzeri Uygulamalar 2023 Listesi

Marka ve kişisel hesaplar için canlı yayın yapmak oldukça önemlidir. Canlı yayınlar yaparak hedef kitlenizle iletişimde kalmış ve canlı yayın esnasında ürettiğiniz içerikleri sergileyerek gelir elde edebilirsiniz.

Gelir elde edebileceğiniz periscope benzeri uygulamalar arıyorsanız aşağıda hazırladığımız listede bağlantı kesilmeden kaliteli ve ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz periscope benzeri uygulamalar 2023 listesi yer almaktadır. Aşağıda yer alan periscope benzeri uygulamalar inceleyerek kendinize en uygun ve kullanılması en kolay platformda canlı yayınlar yapabilirsiniz.

1. Twitch – Periscope Benzeri Uygulama

Periscope benzeri uygulamalar arasında ilk sırada twich yer almaktadır. Twich dünyanın en çok kullanılan canlı yayın platformu olmasından ve canlı yayıncıların abonelerinden elde ettikleri gelirden dolayı yoğun olarak kullanılan platformlar arasında yer almaktadır.

Twich platformu günde yaklaşık olarak 10 milyon kullanıcıya ev sahipliği yapmaktadır. Canlı yayın yapmak isteyen kullanıcıların burada yer almasında çok fazla kullanıcının tercih etmesinin büyük bir etkisi bulunmaktadır.

Twich platformunda bir çok farklı hedef kitle bulunmaktadır. Oyun, siyaset, sanat gibi pek çok farklı hedef kitleden insan bir araya gelebilmektedir bunun yanında twich platformunda daha çok oyun oynanması üzerine çalışmalar yapıldığı için hem izlenme hem de oyun oynama imkanı sunan canlı yayın platformudur.

Twich platformunu en iyi periscope benzeri uygulama yapan en önemli şey sohbet yayınları yapılabilmesidir bu sohbet yayınları yayıncı ve aboneler arasında soru cevaplar veya bir konu etrafında tartışma yapmasını sağlamaktadır.

Twich Özellikleri

 1. Günlük 10 Milyon Kullanıcıya Sahiptir.
 2. Canlı Yayın Verilerini Analiz İmkanı Sunar.
 3. Oyun Oynarken Sohbet Edebilirsiniz.
 4. Canlı Yayın Sırasında Bağış Toplayabilirsiniz.
 5. Abonelerinizden Aylık Gelir Elde Edebilirsiniz.

2. YouTube Live – Periscope Benzeri Uygulama

Dünyanın en büyük video içerik paylaşım platformu olan youtube yaptığı son güncelleme ve değişikliklerden sonra uygulamasına canlı yayın özelliği ekledi bu özellik ile periscope benzeri uygulamalar arasında yer almaktadır.

Youtube live da canlı yayın açabilmek için 100 veya daha fazla aboneye sahip olmanız gerekmektedir. Youtube hesabınızda eğer 100 aboneden fazla aboneniz varsa hesap bölümündeki özellikler kısmına giriş yaparak etkinleştir düğmesine tıklamanız yeterlidir.

Youtube live uygulamasını periscope benzeri uygulamalar arasında yapan en önemli özellik oyun, sanat, siyaset, gündem gibi pek çok konu ile ilgili yayınları kaliteli ve kesintisiz bir şekilde yapılabilmesidir. Youtube live uygulamasını periscope benzeri uygulamalar arasına sokan diğer özellik ise dünyanın en çok kullanılan video paylaşım platformu olmasıdır burada hedef kitle bulabilmek ve yeni hedef kitleler edinebilmek oldukça kolaydır.

Youtube da canlı yayın yapan yaparken yayınlarınızı en yükse kalitede yapabilir aboneleriniz veya seyircilerinizle sohbet edebilir ve onların size gönderdiği mesajları yorumları okuyabilirsiniz yayın bittikten sonra yaptığınız canlı yayını kaydedebilirsiniz.

Youtube Live Özellikleri

 1. Cep telefonu, tablet veya bilgisayar kullanarak yayın açabilirsiniz.
 2. Kullanıcı deneyimine uygun bir arayüze sahiptir.
 3. Canlı yayın açtığınızda abonelerinize canlı yayın bildirimi gönderebilirsiniz.
 4. Canlı yayınlarınızı yüksek görüntü kalitesinde yapabilirsiniz.
 5. Canlı yayın yaparken abonelerinizden anlık olarak bağış alabilirsiniz.

3. İnstagram – Periscope Benzeri Uygulama

İnstagram, dünyanın en çok kullanılan video, fotoğraf ve canlı yayın platformları arasında ilk sırada gelmektedir. İnstagram e-ticaret, kişisel blog ve kişisel hesap kullanıcıları tarafından çok fazla tercih edilmesinden dolayı bu platformda her yayıncının istediği hedef kitleye ulaşmasını kolaylaştırmaktadır.

İnstagram uygulamasını periscope benzeri uygulamalar arasında yapan en önemli özellik canlı yayın sırasında kullanıcılarla sohbet edebilirsiniz. Canlı yayın sırasında canlı yayına yeni birini davet edebilir veya izleyicileriniz katılmak için size davet gönderebilmektedir. İnstagramı periscope benzeri uygulama yapan diğer önemli özelliği ise görüntü kalitesi ve canlı yayınlarının herhangi bir şekilde kopmamasıdır bunun yanında kullanıcılar siz yayın yaparken tepki verebilmektedir.

İnstagram Özellikleri

 1. Telefon, ve tablet kullanarak canlı yayın açabilirsiniz.
 2. Kullanıcı deneyimine uygun arayüzü bulunmaktadır.
 3. Canlı yayınlar yüksek kalitede ve kesilmez.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatası 

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Kalkar

Snapchat Toplu Arkadaş Silme

4. Tiktok – Periscope Benzeri Uygulama

Periscope benzeri uygulamalar arasında son yıllarda adını sıklıkla duyduğumuz tiktok platformu yer almaktadır. Tiktok platformu her yaştan ve her milletten insanın en çok sevdiği video paylaşım platformları arasında yer almaktadır. Tiktok platformunu periscope benzeri uygulamalar arasında yapan en önemli özelliği bu platformda canlı yayınlar ve videolar paylaşarak para kazanmanın sağlanmasıdır.

Tiktok 1 milyarın üzerinde aktif kullanıcıya sahiptir ve her bölgede yoğun olarak kullanılmasından dolayı yayıncıların hedef kitlelerini bulabilmesi veya yeni hedef kitleleri keşfedebilmesini sağlaması için oldukça değerli platform yapıyor özellikle büyük ve küçük markaların burada yer alarak müşteriler elde ettiği son günlerde gözlemlenmektedir.

Tiktok uygulamasını periscope benzeri uygulamalar arasında yapan en önemli özellik canlı yayın yaparken kullanıcılarınız sizle iletişime geçebilir mesaj gönderebilir bunun yanında yüksek kalite ve kesintsiz canlı yayın yapabilme imkanı sunmaktadır. Tiktok da canlı yayın yaparken kullanıcılarınız size bağış gönderebilir.

Tiktok Özellikleri

 1. 1 Milyara aşkın kullanıcısı bulunmaktadır.
 2. Farklı hedef kitleleri bulmak çok kolaydır.
 3. Keşfet algoritması ile canlı yayınlara farklı hedef kitleler katılabilir.
 4. Canlı yayın ve videolardan gelir elde edebilirsiniz.

5. Facebook Live – Periscope Benzeri Uygulama

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan facebook, instagram ve whatsapp gibi platformları satın aldıktan sonra sahip olduğu pek çok platformu güncellemiş ve kullanıcıların en çok istediği özelliği instagramdan sonra facebook platformunda da kullanıma sunmuştur.

Periscope benzeri uygulamalar arasında en çok kullanılan facebook kullanıcı dostu arayüzü ve pek çok hedef kitlenin burada yer almasından dolayı çok sık tercih edilmektedir. Facebook platformunda canlı yayın yapmanın en önemli faydası bu platformun canlı yayıncılara yüksek kalite ve kesintisiz bağlantı imkanı sunmasıdır.

Facebook platformunu periscope benzeri uygulamalar arasında en çok kullanılmasının sebebi ise bu platformda canlı yayın yaparken para kazanabilir canlı yayın yaparken izleyicilerinizle sohbet edebilirsiniz.

Facebook Live Özellikleri

 1. Periscope benzeri uygulamalar arasında en çok tercih edilenler arasındadır.
 2. Kullanıcı arayüzü basittir.
 3. Kullanıcılar bağlantı kesintisi yaşamaz
 4. Canlı yayınları kaydederek paylaşabilirsiniz.
 5. Ücretsiz canlı yayınlar yapabilirsiniz.

6. You Now – Periscope Benzeri Uygulama

Periscope benzeri uygulamalar arasında you now kolay arayüzü ve izleyiciler tarafından yoğun olarak kullanılmasından dolayı en çok sevilen periscope benzeri uygulamalar arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

You now platformu içerisinde yayıncılar ve kullanıcılar birbirleriyle sohbet edebilir. İnstagram, facebook ve google gibi hesaplardan kolaylıkla hesap açarak kendi yayınlarınızı yapabilirsiniz.

You now platformunu periscope benzeri uygulamalar arasında olmasını sağllaayn en önemli özelliği pek çok farklı hedef kitlenin bu uygulamayı kullanması bununla birlikte canlı yayın sırasında hediye gönderilebilmesini sağlamasıdır.

 1. You Now Özelllikleri
 2. Aktif kullanıcı sayısı fazladır.
 3. Sanat, siyaset, spor ve diğer kategoriler ile ilgili kişileri bulmak kolaydır.
 4. Telefon kullanarak canlı yayın yapabilirsiniz.

Eğer yukarıda yer alan periscope benzeri uygulamalar bakarak hangisinde canlı yayın yapacağınıza karar veremediyseniz aşağıya periscope benzeri uygulamalar konusunda seçim yaparken size yardımcı olabilecek bir video bırakıyoruz aşağıda yer alan videoyu izleyerek periscope benzeri uygulamalar seçiminde doğru kararlar verebilirsiniz.

Kaynak

Periscope Benzeri Uygulamalar Listesi

Periscope

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.