Kapanan İnstagram Hesabı Açma Formu 2023

İnstagram hesabı kullanıcılarının başına oldukça sık gelen instagram hesabı kapanması durumunda size yardımcı olabilecek kapanan instagram hesabı açma formu yazısını sizler için hazırladık. Eğer instagram hesabım kapandı, instagram kapanan hesabı geri açma diye arama yapıyorsanız hazırladığımız kapanan instagram hesabı açma formu işinize yarayabilir.

Kapanan İnstagram Hesabı Açma Formu Nedir?

Eğer instagram kullanıcısı iseniz İnstagram hesabının kapanması en az bir defa başınıza gelmiştir. Bu gibi durumlarda kapanan instagram hesabı açma formu instagram kullanıcılarının kapatılan hesabı geri açma için yardımına koşmaktadır.

Kapanan instagram hesabı açma formu kullanmadan öncen hesabınızın neden kapandığı ile ilgili sizi biraz bilgilendirmek istiyoruz.

İnstagram uygulaması güvenlik politikalarını oldukça sıkı bir şekilde uygulamaktadır. Bu politikalar arasında herhangi birini ihlal etmeniz sonucunda instagram hesabınız kapanabilir fakat bu gibi durumlarda kapanan instagram hesabı açma formu kullanarak belki hesabınızı geri alabilme ihtimaliniz bulunmaktadır.

İnstagram Hesabı Kapanmasının Sebepleri

 • Bir başkasını maddi manevi tehdit etmek.
 • Spam davranışları sergilemek.
 • Şiddet içerikleri
 • Çıplaklık veya çocuklar ile ilgili çıplaklık görselleri paylaşmak.
 • Kendine veya bir başkasına zarar vermek.
 • Bir başkasını tehdit etmek.
 • Nefret söyleminde bulunmak.
 • Hakaret etme, rahatsız etme.
 • Yasaklı ürünlerin satılması.
 • Suç örgütleri, nefret toplulukları linç etme girişimleri.

Yukarıda yer alan maddeler incelendiğinde bunlar internet ve sosyal medyada uymamız gereken kurallar olduğunu fark ediyor olabilirsiniz. Bu kurallar tıpkı sosyal hayatımızda olduğu gibi sosyal medyada da uymamız gereken oldukça önemli topluluk kurallarıdır.

Yukarıda yer alan kurallara karşı gelmediyseniz instagram hesabınızın kapanmasının diğer sebebi şikayet edilmeniz veya engellenmeniz olabilir. Bir başkası tarafından hesabınız şikayet veya engellendiğinde instagram bu sinyaller sonucunda hesabınızı kapatmaktadır.

Yukarıda yer alan kurallara karşı geldiniz veya gelmediniz bunun sonucunda hesabınız kapandı peki ne yapmalısınız? bunun için instagram bir sayfa hazırladı.

İnstagram kapanan hesabı açma formu bilinmeyen bir sayfa değildir. Fakat internet kullanıcılarının okumaktan üşenmesinden dolayı çok az ziyaret edilmekte veya tıklandığı gibi sayfa terkedilmektedir.

Kapanan İnstagram Hesabı Açma Formu Nasıl Kullanılır?

Yukarıda bahsettiğimiz topluluk kurallarına karşı gelmeniz sonucunda veya başka sebeplerden dolayı instagram hesabınız kapanmış olabilir. İnstagram kapatılan hesabı geri açma için instagram tarafından hazırlanan kapanan instagram hesabı açma formu kullanabilirsiniz.

linke tıklayın> https://help.instagram.com/contact/606967319425038

kapanan-instagram-hesabi-acma-formu-2
Kapanan İnstagram Hesabı Açma Formu Sayfası

Kapanan instagram hesabı açma formu linkine tıkladığınızda karşınıza belli başlı alanlar gelecektir bunlar sırasıyla şöyle;

 1. Telefon numarası
 2. İtiraz Sebebi
 3. Kimliğiniz üzerinde ad ve soy ad fotoğrafı
 4. İnstagram Kullanıcı İsminiz
 5. İnstagram Adınız
 6. E-posta Adresi
kapanan-instagram-hesabi-acma-formu-1
Kapanan İnstagram Hesabı Açma Formu Sayfası

Yukarıda yer alan alanlar karşınıza çıktığında doğru bir şekilde doldurmaya dikkat edin çünkü yanlış bir bilgi vermeniz sonucunda instagram kapatılan hesabı geri açma isteğiniz kabul edilmez kapanan instagram hesabı açma formu doldurmanız da boşuna olur. Hızlı bir geri dönüş istiyorsanız doğru bilgiler verin.

Açıklama kısmında instagram hesabınızın kapanma sebebini sorabilir bunu yapmadığınızı veya neden olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Örneğin neden ihlal yapmadığınızı düşündüğünüzü açıklamanız, hesabınız çalınmışsa kanıtlarıyla göstermeniz yetkililere daha hızlı hareket etme imkânı sunar.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz

İnstagram Gif Kodları

İnternet ve sosyal medyada uymamız gereken kurallar

İnstagram Paylaşım Saatleri

İnstagram Fotoğraf Düzenleme Programı

Instagram Silinen Bir Hesap Açılır Mı?

Sosyal medya platformları herkes tarafından oldukça seviliyor fakat kimi zamanlar hesabın kapanması veya kişisel olarak da kapanma isteğinde bulunabilir. Bu gibi durumlarda instagram masaüstü ve mobil üzerinden instagram hesabı kapanması mümkündür.

İnstagram hesabı kapatan kişilerin genellikle anlık sinirle kapatıp bir süre sonra pişmanlıkla geri döndüğü gözlemleniyor. Özellikle hesabı kapatan kullanıcılar da şifre unutması gibi durumlar yaşanabiliyor. İnstagram hesabını kapatıp 3-4 saat sonra yeniden açma girişimleri her zaman başarısızlıkla sonuçlanır çünkü instagram henüz hesabı tam olarak kapatamamıştır.

İnstagram hesabınızı kapadığınızda geri açabilirsiniz tıpkı kapatılan instagram hesaplarında kullanılabilen kapanan instagram hesabı açma formu kullanmak gibi oldukça basit bir kaç tık ile halledebilirsiniz. Fakat eğer instagram hesabınızı sildiyseniz bunu geri getirebilmenin yolu yok fakat eğer 30 gün içerisinde geri dönüş yaparsanız hesabınız mutlaka geri gelir eğer 30 günü aşmışsa geri dönüş yapmanızın faydası olmaz burada size kapanan instagram hesabı açma formu da yardımcı olmaz.

İnstagram Kapatılan Hesabı Geri Açma Nasıl Yapılır?

Aşağıda yer alan maddeleri uygulayarak instagram hesabınızı bir kaç tık ile geri alabilirsiniz. İnstagram hesabınızı geri açmak için aşağıda ki adımları sırayla uygulayın.

 1. Mobil veya masaüstünden instagram hesabınıza giriş yapın.
 2. Geçici olarak veya sildiğiniz hesabınızı eğer 30 gün geçmediyse kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın.
 3. Uzun bir süre sonra geri dönmelerde hesabınıza koşulları kabul etme bildirisi gelebilir.

Hesabınızı açtığınızda eski verileriniz hemen karşınıza gelmeyebilir 1-2 gün içerisinde sahip olduğunuz tüm veriler hesabınıza geri yüklenecektir. Takipçi sayınız azalmış ise hesabınız kapalı olduğu sırada takipçileriniz sizi unfollow etmiş olabilir.

Kaynak

Kapanan İnstagram Hesabı Açma Formu ve Topluluk Kuralları

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.