Operaya Chrome Eklentisi Yükleme

Dünyanın en büyük, en iyi arama motoru ve internet tarayıcısı google chrome olmasına rağmen günümüzde internet tarayıcısı olarak halen opera kullanılmaktadır. Opera google chrome dan farklı olarak pek çok özellikle olumlu ve olumsuz olarak öne çıkmaktadır bunlar sırasıyla hazır vpn özelliği ve reklam engelleme gibi özellikleri öne çıkmaktadır.

Opera kullanıcılarının olumlu yanlarından faydalanırken olumsuz yanlarını kapatabilmesi için google chrome eklentileri kullanmaktadır. Operaya chrome eklentisi yükleme yapmayı bilmiyorsanız hazırladığımız yazımızda operaya uzantı ekleme ve chrome eklentisi yükleme ile ilgili pek çok şeyi bulabilir uygulayabilirsiniz.

 

operaya-chrome-eklentisi-yukleme
Operaya Chrome Eklentisi Yükleme

Operaya Chrome Eklentisi Yükleme Nasıl Yapılır?

Web tarayıcı olarak opera kullanıyorsanız bazı sorunlarla illa ki karşılaşabilirsiniz. Chrome tarayıcısı tarafından gelişmemiş olduğunu düşündüğümüzde eksikleri olması oldukça normaldir fakat chrome tarayıcısının sahip olduğu eklentileri operaya yükleyerek olumsuz deneyimle karşılaşmanızı engelleyebilirsiniz.

operaya-chrome-eklentisi-yükleme

Operaya chrome eklentisi yüklemek için kullanmanız gereken basit bir chrome eklentisidir adı “Install Chrome Extensions” olarak bilinmektedir. Operaya chrome eklentisi yüklemek için aşağıdaki adımları sırayla izleyebilirsiniz.

Operaya Uzantı Ekleme Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki adımları izleyerek operaya uzantı ekleme ve operaya chrome eklentisi yükleme yapabilirsiniz.

  • Bilgisayarınızdan Opera Tarayıcınızı Açın
operaya-chrome-eklentisi-yükleme-3
Operaya Chrome Eklentisi Yükleme
  • Operadan https://chrome.google.com/webstore/search/translate sayfasına giriş yaparak chrome web mağazasını açın.
operaya-chrome-eklentisi-yukleme-2
Operaya Chrome Eklentisi Yükleme
  • Operanın uzantılar bölümüne giriş yapın. Uzantılar bölümünde yer alan “Eklentiyi Etkinleştirin” tıklayın. Eklediğiniz uzantılar siz yükleme yapmadığınız takdirde asla aktifleşmeyecektir.

operaya-chrome-eklentisi-yükleme-6

  • Operaya uzantı ekledikten uzantıları aktifleştirip çalıştırabilirsiniz. Aşağıda ve yukarıda yer alan görselleri izleyerek opera tarayıcısı içerisinde istediğiniz chrome eklentisini çalıştırabilir ve yükleyebilirsiniz.

operaya-chrome-eklentisi-yükleme-5

 

 

 

Opera Uzantı Ekleme Ne İşe Yarar?

Operaya chrome eklentileri yükleyerek opera tarayıcısını tıpkı chrome tarayıcısı kullanır gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Opera tarayıcısının olumlu ve olumsuz yanlarını chrome eklentileri kullanarak ortadan kaldırabilir ihtiyaçlarınız doğrultusunda tarayıcınıza uygun eklentileri kurabilirsiniz.

Operaya uzantı eklemek için başka bir kaynak dan yararlanmak istiyorsanız aşağıda yer alan videoyu izleyebilir opera tarayıcınıza chrome eklentilerini kurabilirsiniz. Aşağıda ki videoda operaya chrome eklentileri kurmak için kullanabilirsiniz.

Opera Tarayıcısının Önemli Özellikleri

Sekmeli Gezinti: Tarayıcınızı kullanırken birden fazla sekme arasında dolaşım yapabilirsiniz.

Açılır Pencere Engelleme: Opera tarayıcısı kullanırken karşınızda açılacak tüm pencereleri  denetleyebilir yada engelleyebilirsiniz.

Şifre Yönetimi: CTRL+ENTER tuşlarını kullanarak şifrelerinizi görüntüleyebilir şifrelerinizi kaydedebilirsiniz.

Fare Hareketleri Takibi: Operanın fare hareketlerine sağladığı destek.

Notlar: Opera tarayıcısı kullanırken internet içerisinde yaptığınız dolaşımlar sırasında not tutma imkanı sunmaktadır istediğiniz zaman not alabilirsiniz.

Dahili Arama: Google, ebay ve amazon gibi pek çok site içerisinde operanın dahilia rama imkanı bulunmaktadır.

 

İbrahim Şahin
Author

İbrahim Şahin, SEO uzmanı ve SEO & Sosyal Medya, Dijital Pazarlama Yayınları Yapan SEO Defteri Kurucusudur. Teknik SEO, Semantik SEO, Google Algoritmaları, Kullanıcı Deneyimi, Sosyal Medya, Veri Bilimi, Siber Coğrafya ve Dil Bilimi İlgi Alanlarıdır. 2018'den beri SEO, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Sektöründe Aktif Olarak Proje Yönetmektedir. SEO ve Dijital Pazarlama Sektörlerinden Elde Ettiği Tecrübeleri Paylaşmak ve Doğru Bilgiye Ulaşmayı Kolaylaştırmak için SEO Defteri Blogunu Kurmuştur. Group DP Şirketinde Search Engine Optimization Specialist Pozisyonunda Proje Yönetmeye Devam Etmektedir.